Rēzeknes novada BJSS dambretistēm 4 bronzas medaļas Pasaules čempionātā jauniešiem 64 lauciņu dambretē

Publicēts: 31.08.2021

Atjaunots: 03.09.2021

Sports

No 20. līdz 31. augustam Bulgārijas pilsētā Kraņevo notika Pasaules čempionāts jauniešiem 64 lauciņu dambretē, kurā Latvijas komanda bija pārstāvēta ar plašu delegāciju – 26 labākajiem jaunajiem dambretistiem vecuma grupās U9, U11, U14, U17, U20 un U27. Latvijas komandas sastāvā startēja trīs Rēzeknes novada bērnu-jaunatnes sporta skolas audzēknes – Neļa Kristīne Malahovska (U20 vecuma grupā) un māsas Linda un Liene Malinovskas (U11 vecuma grupā).

Jau pirmajā sacensību dienā, kad tika izspēlēts turnīrs ātrajā dambretē, Latvijas pārstāvji izcīnīja 9 medaļas un vienu no tām par 3. vietu U11 vecuma grupā ieguva Linda Malinovska. Otrajā sacensību dienā notika sacensības ātrspēles dambretē, kur Lindas panākumu atkārtoja Neļa Kristīne Malahovska, izcīnot bronzas medaļu U20 vecuma grupā. Šajās sacensībās Latvijas jaunie dambretisti izcīnīja 10 medaļas, no kurām 4 bija zelta.

Turpinājumā, septiņu dienu garumā, tika izspēlēts turnīrs ar klasisko laika kontroli. Un arī šajā turnīrā meitenes nospēlēja ļoti labi un tika pie pasaules čempionāta godalgotām vietām. U11 vecuma grupā Linda Malinovska ieguva bronzas medaļu, savukārt bronzas medaļu U20 vecuma grupā – Neļa Kristīne Malahovska. Šeit būtu jāatzīmē arī Liene Malinovska, kura ātrspēlē un klasiskajā dambretē palika uzreiz aiz goda pjedestāla – 4. vietā.

Kopumā Pasaules čempionātā piedalījās labākie jaunie spēlētāji, pārstāvot 11 valstis - Latviju, Azerbaidžānu, Baltkrieviju, Bulgāriju, Lietuvu, Ziemeļmaķedoniju, Moldovu, Krieviju, Rumāniju, Uzbekistānu un Igauniju.

Rēzeknes novada BJSS dambretes treneris Juris Dombrovskis

Click to listen highlighted text!