Rēzeknes novada dienu svētki Kaunatas apvienībā (Foto)

18.07.2022

Kultūra

No sēklas, no stāda, no dzimšanas brīža sākās stāsts Rēzeknes novada dienās Kaunatas apvienībā. 16. jūlijā, Ratnieku pagasta brīvdabas estrādē skatītāji tika ieskauti ģimeniskā atmosfērā, lai visi kopīgi varētu izjust Rēzeknes novada dienu svētkus.

Ģimene – tā nevar pastāvēt bez mīlestības, cieņas, savstarpējās sapratnes, tāpat kā iesēta sēkliņa zemē nevar izaugt bez lietus un saules. Šis neparastais, bet zemei un tautai tik tuvais salīdzinājums tika parādīts koncerta ieskaņā. Dzīvības un paaudžu maiņas slēgto loku atspoguļoja tautas deju kolektīvu uzstāšanās. Pasākumu atklāja deju kolektīva “Dziguči” bērni, palaida gaisā balonus, kas simbolizēja jaunas dzīvības dzimšanu, sēklas dīgšanu. Koncertu turpināja Lūznavas pagasta senioru deju kolektīvs “Lūznava” ar deju “Ienes Māras baznīcā”, atainojot vecāku, krustvecāku lomu bērna dzīvē. Bērns aug, pasaule mainās – uz skatuves nāca Rēzeknes bērnu tautas deju kolektīvs “Dziguči” dažādos vecumposmos. Īpaši šim pasākumam veidots kopdarbs Ratnieku tautas nama deju kolektīva “Juris” un “Dziguču” izpildījumā atainoja paaudžu mijiedarbību.

Publiku aizrāva arī koncerta muzikālais sveiciens grupas “Baritoni” un Normunda Liepiņa izpildījumā. Grupas “Baritoni” dalībnieks Ingars norādīja uz savu tuvo saikni ar vietējo apkaimi, bet Normunds Liepiņš izpildīja dziesmas arī latgaliski. Ar sirsnīgajām un lustīgajām emocijām izpildītāji sveica pasākuma viesus un konkursa “Skaista Muna Tāva sāta” un “Rēzeknes novada uzņēmums 2021” nominantus.

Konkursā “Skaista muna tāva sāta 2022” Kaunatas apvienības pārvaldē piedalījās astoņi īpašumi. Čornajas pagastā “Vagaļi” un “Aizpurvi”, Mākoņkalna pagastā “Skaista”, Kaunatas pagastā “Kamenes”. Griškānu pagasta dalībnieki “Zaļā sala” ieguva pateicības balvu – koka dzirnaviņas.   Konkursantu vidū no Stoļerovas pagasta izcēlās dalībnieki, kas izvērtēšanai bija pieteikuši daudzdzīvokļu namu.  Par to dalībnieki ieguva pateicības balvu – divas gudrās pūces, jo šajā namā dzīvo skolotāji. Par galvenās balvas ieguvēju Kaunatas apvienības pārvaldē kļuva divi īpašumi: “Liepu mājas” Kaunatas pagastā un “Ceļmalas” Stoļerovas pagastā. Specbalvā – īpašuma un apkārtnes attēlojums gleznā, ko sarūpējušas grupas V.I.V.A. mākslinieces. Katrs no dalībniekiem saņēma labumu grozu no Rēzeknes novada uzņēmēju ražotās produkcijas, rožu stādu, lai padarītu īpašumu vēl krāšņāku.

Novada svētku ietvaros tika godināti arī konkursa “Rēzeknes novada gada uzņēmums 2021” nominanti. Pateicību par piedalīšanos konkursā ieguva IK JukonM (īpašnieks Juris Brolišs) nominācijā “Vietējās identitātes produkts (VIP)”, kas nodarbojas ar zivju kūpināšanu un tirdzniecību Kaunatas pagastā.  Pateicību par dalību ieguva Viesu nams “Līgas” nominācijā “Gada tūrisma uzņēmums”. Uzņēmums nodarbojas ar viesu izmitināšanu un ēdināšanu Mākoņkalna pagastā. Izmitināto viesu skaits gadā pārsniedz 800 klientu. Nomināciju “Gada ģimenes uzņēmums” ieguva Z/S “LAKSTEIGOLA” (īpašniece Tatjana Katkovska). Viņa ar trīs bērniem – Žani, Ēriku un Andri – darbojas saimniecībā. Ģimene aktīvi atbalsta pagasta norises un katoļu baznīcu. Nomināciju “Gada lauksaimniecības uzņēmums” ieguva Ilgvars Leiņa. Ilgvars Leiņa nodarbojas ar lauksaimniecību – tur 200 govis un apstrādā 240 ha lauksaimniecības zemes un 80 ha ganību pļavu.

Svētki izdevās patiesi ģimeniski un sirsnīgi. Daudzās nominācijas noteikti motivēs arī nākamgad piedalīties Rēzeknes novada pašvaldības rīkotajos konkursos. Paldies visiem dalībniekiem, organizatoriem un novada vadībai par iespēju būt kopā brīnišķīgajos svētkos – Rēzeknes novada dienās Kaunatas apvienībā!

Kaunatas pagasta tautas nama vadītāja

Līna Šlapakova

Informāciju par gaidāmajiem novada dienu pasākumiem - Dricānu apvienībā, Viļānu apvienībā un Maltas apvienībā meklējiet: www.rezeknesnovads.lv

Foto: Dagnija Bernāne