Rēzeknes novada Kaunatas apvienības pārvaldes Čornajas pagastā veikta stāvlaukuma izbūve

Atklātā projektu iesniegumu konkursa Latvijas Lauku attīstības programmas 2014. – 2020. gadam apakšpasākuma: 19.2 “Darbības īstenošana saskaņā ar sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģiju” aktivitātes: 19.2.2 “Vietas potenciāla attīstības iniciatīvas” biedrības “Rēzeknes rajona kopienu partnerība” LEADER izsludinātajā projektu konkursā tika atbalstīts projekts Nr.19-01-AL15-A019.2201-000003 ”Tūrisma un dabas izziņas infrastruktūras izbūve Rāznas Nacionālajā parkā 5. kārta”. Ir īstenota projekta otrā daļa “Stāvlaukuma izbūve” Čornajas pagastā par kopējo summu  15973.86 EUR, no tās:  attiecināmās izmaksas - 15654.38 EUR, publiskais finansējums 90% - 14088.94 EUR, 1884.92 EUR Čornajas pagasta pārvaldes līdzfinansējums.

Projekta mērķis ir uzlabot Čornajas pagasta Dukstigala līča pludmales zonu, izveidojot autostāvvietu, nodrošinot kvalitatīvāku pakalpojuma pieejamību un daudzveidību.

Sabiedriskā pludmale pie Rāznas ezera Dukstigala līča vasaras periodā ir ļoti populāra gan Čornajas ciema iedzīvotājiem ,gan apkārtējo pagastu un pilsētu iedzīvotājiem, arī tūristiem no visas Latvijas un citām valstīm. Tur ir pieejami āra trenažieri, lapenes, galdi ar soliem, kā arī futbola un volejbola laukumi. Patīkami pavadīt laiku un atpūsties traucēja tas, ka transportlīdzekļi tika novietoti pārāk tuvu atpūtas zonai. Vasaras karstajos periodos, atbraucot  ar automašīnām, tika pacelti putekļu mākoņi, kas apdraudēja drošību un traucēja patīkamu atpūtu. Tagad atpūtniekiem ir iespēja savus transportlīdzekļus novietot blakus atpūtas zonai, jo projekta ietvaros tika ierīkota autostāvvieta.

Projekta ietvaros paredzētos darbus, pamatojoties uz Rēzeknes novada pašvaldības iestādes “Kaunatas pagastu apvienība” rīkoto iepirkumu un noslēgto līgumu, veica SIA “Siltumtehserviss”.

Informāciju sagatavoja: Regīna Trūle,

Kaunatas apvienības pārvaldes projektu koordinatore, tel.64667002,                                                                                                                                      e-pasts: regina.trule@kaunata.lv

Vairāk informācijas par Eiropas Lauksaimniecības fondu lauku attīstībai pieejams EK tīmekļa vietnē: http://ec.europa.eu/agriculture/rural-development-2014-2020/index_lv.htm