Rēzeknes novada pašvaldības Centrālās pārvaldes ēkā atklāta ukraiņu mākslinieces darbu izstāde

05.06.2023

Kultūra

5. jūnijā tika atklāta ukraiņu mākslinieces Lilijas Maliarovas darbu izstāde - "Ukrainas nacionālā māksla. Petrikovas glezniecības tehnika" (“Украинское народное искусство, техника "Петриковская роспись"). Atklāšanas pasākumu kuplināja muzikālā ansambļa  “Star – Girls” priekšnesumi. Izstāde skatāma līdz 9. jūlijam.

Gleznas radītas Petrikovas gleziecības stilā, tas ir Ukrainas tautas dekoratīvi – ornamentāls glezniecības stils, kas radies Dņepropetrovskas apgabala Petrikovkas ciemā.

Pati māksliniece atklāšanas pasākumā norādīja, ka ierašanās Latvijā viņai bija kā svaigs gaisa malks. Radīt  šīs gleznas mākslinieci iedvesmoja skumjas pēc Ukrainas, pēc tās saules, kā arī ukraiņu cīņasspars.

Māksliniecē Lilija Maliarova pateicas gan Latvijai, gan Rēzeknes novadam par atbalstu izstādes radīšanā.

Sagatavoja: Jūlija Jurāne, Rēzeknes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste
Foto: Elza Indričāne

Click to listen highlighted text!