Rēzeknes novada pirmklasnieki saņems dāvanas

25.08.2021

Izglītība

Jau vairākus gadus, uzsākot mācības 1. klasē kādā no Rēzeknes novada izglītības iestādēm, pirmklasniekus sagaida noderīga dāvana – skolas piederumu komplekts ar zīmuļiem, krāsām, plastilīnu un citām skolai vajadzīgām lietām. Kopā komplektā ir 26 kancelejas preces.

Paredzams, ka dāvanas no pašvaldības saņems aptuveni 200 pirmklasnieki. Komplekta vērtība ir 21 EUR. „Atlasot kancelejas preces, mēs ņemam vērā speciālistu izstrādātās prasības un ieteikumus, lai skolas piederumi būtu īpaši piemēroti sākumskolēniem,” pastāstīja Rēzeknes novada pašvaldības Sociālā dienesta vadītāja Silvija Strankale, „piemēram, no plašā piedāvājuma izvēlamies ļoti kvalitatīvu plastilīnu, ar ko bērnam ir viegli strādāt un kas nesmērē rokas vai galdu. Komplektam pievienots arī plastmasas trauciņš ar vāciņu otu skalošanai, kas ir ļoti viegls un parocīgs pārnēsāšanai, turklāt apgāžoties tas neizlīst, līdz ar to nesabojā nedz savas, nedz blakus sēdētāja skolas mantas.”

Skolas palīglīdzekļu komplekts tiek izsniegts, vadoties pēc Rēzeknes novada pašvaldības 2015. gada 4. jūnija saistošajiem noteikumiem Nr. 54 „Par sociālās palīdzības pabalstiem Rēzeknes novadā” XI punktu „Pabalsts pirmklasniekiem”. Tas paredzēts visiem bērniem, kuri uzsāk mācības 1. klasē Rēzeknes novada pašvaldības izglītības iestādēs, neatkarīgi no viņu deklarētās dzīves vietas.

Madara Bērtiņa,
Rēzeknes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste