Rēzeknes novada pirmsskolēni saņēmuši lielizmēra Bau-Bau konstruktorus

10.09.2021

Izglītība

2021./2022. mācību gadu uzsākot, Rēzeknes novada pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādes un skolas, kuras īsteno pirmsskolas izglītības programmas, ir saņēmušas jauku pārsteigumu. Izglītības un sporta pārvalde, liekot lietā valsts mērķdotāciju Covid-19 seku mazināšanai, ir sarūpējusi lielizmēra konstruktorus. Šie ir Latvijā ražoti, ekoloģiski tīra koka konstruktori, kas padarīs pirmsskolēnu nodarbes interesantākas un aizraujošākas.

Bau-Bau ražotāju sacītais: “PAŠVADĪTA MĀCĪŠANĀS ir viens no galvenajiem jaunās izglītības reformas argumentiem, pie kura bieži vien apstājas gan skolotāju domas, gan vecāku uzmanība. Lai vecāki un skolotāji varētu veiksmīgāk atbalstīt bērnu pašvadītas mācīšanās procesā, pie patstāvīgas uzdevumu risināšanas uzdevumiem būtu jāpiedomā jau daudz agrāk, nekā bērnam jau esot skolas solā."

Pašvadīta mācīšanās ir spēja mērķtiecīgi un patstāvīgi risināt kādu nospraustu mērķi vai uzdevumu, vienlaikus protot ieraudzīt un izmantot dažādus apkārt esošos instrumentus un iespējas.

Ikviena Baubau rotaļlietas konstruktora izveides laikā bērns vai nu patstāvīgi, izmantojot celšanas instrukcijas, vai ar vecāku/skolotāju palīdzību pamazām attīsta uzdevumu risināšanas iemaņas, spēju sekot līdzi instrukcijām, lai nonāktu pie kārotā objekta izveides – sapņu pils, plaukta, rotaļlietu kastes, veikala vai kā cita, tādejādi attīstot pašvadīta procesa iemaņu attīstīšanos caur rotaļu palīdzību”, ļoti labi raksturo šo rotaļlietu pielietošanas iespējas un nozīmīgumu, organizējot mācību procesu pirmsskolā.

 

Biruta Rīvāne
Rēzeknes novada pašvaldības pirmsskolas izglītības speciāliste

Click to listen highlighted text!