Rēzeknes novada skolās ar savām zināšanām dalīsies Fulbraita stipendiātes no ASV

Izglītība

Jaunajā mācību gadā  Rēzeknes novada pedagogu saimei pievienojušās divas Fulbraitas stipendijas ieguvējas no Amerikas Savienotajām Valstīm (ASV) – Madisona Mila Krumins un Lea Mangifesta. Jaunietes 2023./2024. mācību gadā dalīsies savās zināšanās angļu valodā – Maltas vidusskolā, Viļānu vidussskolā, Kaunatas vidusskolā un Tiskādu pamatskolā.

Pirms mācību gada sākuma meitenes tikās ar Rēzeknes novada domes priekšsēdētāja vietnieci Ēriku Teirumnieku, Rēzeknes novada pašvaldības Izglītības un Sporta pārvaldes vadītāju Guntaru Skudru un Attīstības un plānošanas nodaļas Ārējo sakaru organizatori Intu Rimšāni.

Tikšanās laikā jaunietes norādīja, ka izvēlējās Latviju dažādu iemeslu dēļ. Madisonas Milas vectēvs nāk no Latvijas un šī ir lieliska iespēja, lai labāk iepazītu savu senču kultūru, kā arī apgūtu latviešu valodu. Madisona Mila ir absolvējusi Mičiganas-Annas Arboras Universitāti.

Lea Magnifesta absolvējusi Pensilvānijas Universitāti. Pēc kara sākuma Ukrainā Lea mācīja angļu valoda Ukrainas iedzīvotājiem, kuri patvērumu bija atraduši ASV. Pavadītais laiks ar ukraiņiem jaunieti ir iedvesmojis pilnveidot savas zināšanas, kā arī īstenot  sapni par skolotājas profesiju.

Jaunietes vēlas iesaistīties vietējās kopienās, lai kopīgi svinētu Latvijas tradicionālos svētkus, uzzinātu vairāk par kultūru, tradīcijām, kā arī iepazīstinātu ar  ASV svētkiem un kultūru.  Jānorāda, ka jaunietes izteica vēlmi izveidot klubiņu, kur ikviens būtu laipni gaidīts, lai praktizētu angļu valodas zināšanas. Visu šo mācību gadu jaunietes nesaņems atalgojumu par darbu skolās, jo saņem Fulbraitas programmas stipendiju.

Par programmu

ASV valdības starptautiskā apmaiņas programma izveidota 1946. gadā saskaņā ar senatora Dž. Viljama Fulbraita ierosināto likumdošanu. Programma veidota, “lai veicinātu savstarpējo sapratni starp Amerikas Savienoto Valstu un citu valstu iedzīvotājiem”. Fulbraita stipendiju piešķir uz vienu akadēmisko gadu.

Sagatavoja: Jūlija Jurāne, Rēzeknes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste