Rēzeknes novada skolās turpinās attālinātās mācības

Izglītība

Kaut gan otrdien, 2. februārī, valdība konceptuāli vienojās, ka no 8. februāra mācības klātienē varētu atsākt 1. un 2. klašu skolēni, tomēr, pasliktinoties epidemioloģiskajai situācijai, no šīs ieceres nācās atteikties. Aicinot sabiedrību kopumā stingri ievērot noteiktos ierobežojumus un drošības pasākumus, ministrija rosinās valdību turpmākā pieejā atbalstīt reģionālās pieejas principu klātienes mācību pakāpeniskai atsākšanai tajos novados, kuros epidemioloģiskie rādītāji ir zemāki par valsts vidējiem rādītājiem. Kā liecina Veselības ministrijas valdībai sagatavotā informācija, pašlaik minētais rādītājs zem 250 ir tikai vienā lielajā pilsētā – Ventspilī, kā arī Jaunpiebalgas, Ilūkstes, Alsungas, Dundagas, Ērgļu, Skrundas, Pāvilostas, Mālpils, Mazsalacas, Rucavas, Mērsraga, Aizputes, Kokneses, Rūjienas, Salacgrīvas, Naukšēnu, Salas, Kuldīgas, Pārgaujas, Rojas, Ventspils, Saulkrastu, Durbes, Zilupes un Krustpils novadā. Rēzeknes novadā šis rādītājs ir 452 uz 100 000 iedz., Viļānu novadā 868, bet Varakļānu  novadā 1672 (SPKC dati uz 10.02.).

No 8. februāra, visu klašu skolēniem būs pieejamas individuālās konsultācijas klātienē, īpaši domājot par tiem jauniešiem, kuriem šajā pavasarī jākārto 12. klašu eksāmeni. Klātienes konsultācijas jo īpaši svarīgas bērniem, kuriem attālināto mācību laiks pastiprina mācību pārtraukšanas, sociāla rakstura un nevienlīdzības riskus. Tie ir bērni, kuriem ierobežota pieeja mācību rīkiem un viedierīcēm, kuriem ir nopietnas mācību grūtības un nepieciešams psiholoģiskais atbalsts.

Konsultācija klātienē var notikt tikai pēc pedagoga aicinājuma, atbilstoši izglītības iestādē noteiktajai kārtībai un nodrošinot, ka skolēni savā starpā nesatiekas. Konsultācijas laikā gan pedagogam, gan skolēnam jālieto mutes un deguna aizsegs un ievēro divu metru distance. Vienas konsultācijas laiks nedrīkst nepārsniedz 40 minūtes.

Konsultāciju norises laikā jāievēro visas epidemioloģiskās drošības prasības:

• konsultācijas nepieciešamību izvērtē skolotājs,
  • konsultāciju norise tiek organizēta atbilstoši skolas noteiktajai kārtībai,
  • konsultācija nedrīkst būt ilgāka par 40 minūtēm,
  • izglītojamais un pedagogs valkā mutes un deguna aizsegu,
  • konsultāciju telpā drīkst atrasties tikai izglītojamais un pedagogs,
  • Konsultāciju telpā jāievēro 2 m distanci,
  • telpa jāvēdina pēc katras konsultācijas.

Turpinoties attālināto mācību procesam, lai atbalstītu skolotājus, skolēnus un vecākus, sākot no 29. janvāra, divas reizes nedēļā – pirmdienās un  piektdienās – virszemes apraidē divos televīzijas kanālos: ReTV un Rīga TV24 – ir redzamas “Tava klase” mācību stundas. Televīzijas programma ir izstrādāta, īpaši domājot par 1.- 4. klašu bērniem, kuri šobrīd mācās attālināti: diena ir strukturēta, ievērojot vajadzību izkustēties, atpūsties un dažādot veicamos uzdevumus.

Rēzeknes novadā attālinātājam mācību procesam skolēniem tiek nodrošināts atbalsts ar nepieciešamajām ierīcēm, interneta pieslēgumu, konsultācijām attālināti un individuālajām konsultācijām klātienē. Visiem skolēniem ik pēc divām nedēļām tiek sagatavotas un piegādātas pārtikas pakas. Ja ir kādi jautājumi vai nepieciešami risinājumi kādā jomā, tad vecāki un skolēni var griezties izglītības iestādē un iespēju robežās saņemt nepieciešamo atbalstu konkrētajā situācijā.

Guntars Skudra,
Rēzeknes novada pašvaldības