Rēzeknes novada speciālisti aktīvi darbojas Eiropas Savienības programmu projektos

Projekti

Eiropas Savienības (ES) fondu projekti – tā ir lieliska iespēja ne tikai ieraudzīt pasauli, bet arī uzlabot infrastruktūru dzimtajā novadā. To apzinās arī Rēzeknes novada pašvaldības Attīstības plānošanas nodaļas darbinieki, kuru vadībā pēdējo sešu gadu laikā ir apgūti vairāk nekā 20 miljoni eiro. Fondu iespējas izmantotas, atjaunojot daudzus novada objektus, piemēram, uzlabojot autoceļu infrastruktūru Dricānu, Nautrēnu, Kaunatas un Maltas pagastu apvienībā, ieguldot vairāk nekā 14 miljonus eiro.

Savukārt starptautisko projektu realizācijai tika izmantots ES programmu “Radošā Eiropa”, “Erasmus +”, “URBACT”, “Eiropa pilsoņiem”, “INTERREG” un citu programmu finansējums par vairāk nekā 1,3 miljoniem eiro.

Rēzeknes novada iedzīvotāji – dažādu profesiju pārstāvji, kā arī skolēni, ir guvuši pieredzi, viesojoties pašvaldībās Grieķijā, Francijā, Holandē, Kiprā, Īrijā, Polijā, Spānijā, Norvēģijā, Zviedrijā u.c. Pateicoties sadarbības projektiem, novadā bija organizēti starptautiski mūzikas koncerti, digitālās mākslas izstādes, tehnoloģiju meistarklases, semināri un citi pasākumi. Projektu dalībnieki uzsver, ka pieredzes apmaiņas vizītes un kopējie pasākumi ļauj iepazīt jaunas kultūras, cilvēkus un vietas, paskatīties uz dzīvi citādāk un radošāk. Piemēram, Lūznavas muižas ekspozīcija, kas tika nominēta Latvijas Arhitektūras gada balvai 2022”, ir tapusi INTERREG programmas projektā “Sekojot inženiertehniskajām idejām”.

Kā galveno ieguvumu projektu dalībnieki uzsver iespēju gūt jaunu pieredzi ārpus sava pagasta un novada. Daudziem šādi starptautiski mācību braucieni ir bijuši kā logs uz jaunu pasauli. Tika gūti jauni iespaidi un lieliskas atmiņas, ko gribas piedzīvot vēlreiz. Pēc atgriešanās daudzi meklē jaunus risinājumus jau ierastajiem izaicinājumiem, tāpēc veido projektus ar jauniem sadarbības partneriem ārzemēs. Tik raits darbs nav iespējams bez lieliskas komandas un atbalstītājiem. Palīgi un ļoti atbildīgi projektu ideju realizētāji ir visos pagastos, tomēr vislabākā sadarbība starptautiskajos projektos Attīstības plānošanas nodaļai izveidojusies ar Gaigalavas pamatskolu, kā arī ar Maltas, Nautrēnu un Viļānu vidusskolu.

Plašāk par projektu realizāciju Rēzeknes novadā - Rēzeknes novada mājaslapas projektu sadaļā (https://rezeknesnovads.lv/iedzivotajiem/projekti).

Sagatavoja:
Inta Rimšāne
Rēzeknes novada pašvaldības ārējo sakaru organizatore