Rēzeknes novada sportisti piedalās taku skrējienā “Opekalna baznīcas Stirnu Buks”

04.07.2023

Sports

Sestdien, 1. jūlijā, Alūksnes novadā norisinājās Taku skrējienu seriāls "Gjensidige Stirnu buks 2023" jubilejas 10 sezonas ceturtais posms "Opekalna baznīcas Stirnu Buks", kur sportisti mērojās spēkiem dažādu garumu distancēs – “Susurs” – 1 km, “Vāvere” – 8 km, “Zaķis” – 14 km, “Stirnu buks” – 21 km, “Vilks” – 86 km, kā arī LVM čempionātā skolu jauniešiem. Rēzeknes novada taku skriešanas komandu trīs garākajās distancēs pārstāvēja: Dana Veselova, Agnese Zīmele, Guntis Rasims, Andžejs Rasims, Juris Dombrovskis, Viktors Malihins, Ivars Upenieks, Jevgeņijs Kušakovs, Guntis Peļņa, Modris Trūlis, Maksims Aitovs, bet skolēnu taku skriešanas čempionātā – Madara Skangale, Romans Malihins, Artis Zvīdriņš un Valters Malta.

Tieši "Opekalna baznīcas Stirnu Buks" skrējienā norisinājās šīs sezonas garākā distance "GARMIN FĒNIX Vilks" – 86 km garā trase, kas sākās kaimiņvalstī, Igaunijā, Baltijas augstākajā virsotnē Munameģis un noslēdzās Opekalna baznīcā. Rēzeknes novadu Vilka distancē pārstāvēja Modris Trūlis, Jevgeņijs Kušakovs, Guntis Peļņa un Viktors Malihins.  Vilka distances finišu sasniedza arī Sergejs Kuzmins, kurš sacensībās pārstāvēja sporta klubu “Magnen” un savā vecuma grupā izcīnīja 3. vietu.

Īpaši vēlamies sveikt novadnieku Modri Trūli, kurš Vilka distancē izcīnīja augsto 4. vietu, pievarot distanci 7h 48 min.  Lai arī ikdienā Modris dzīvo un strādā Somijā, sirdī ir liels Rēzeknes novada patriots. Visu bērnību viņš ir pavadījis laukos pie Rāznas ezera, kur viņam tika iemācīts, ka kustība ir dzīvība: “Viss brīvais laiks tika pavadīts ārā, kas, tagad atskatoties, liek saprast, kāpēc tika izvēlēts tieši skriešanas hobijs.”

Sveicam visus Rēzeknes novada sportistus ar sasniegumiem skrējienā, lai izdodas sasniegt jaunas virsotnes nākamajos taku skrējiena “Stirnu buks” posmos!

Ar visiem rezultātiem var iepazīties: https://www.stirnubuks.lv/rezultati/2023/opeklans/

Elza Indričāne, Rēzeknes novada pašvaldības mājaslapas satura redaktore

Click to listen highlighted text!