Rēzeknes novadā tiks atklāts kopienu resursu centrs

27. maijā plkst. 12.00 notiks Rēzeknes novada Kopienas resursu centra atvēršanas svētki, kurus rīko Izglītības iniciatīvu centrs sadarbībā ar British Council pārstāvniecību Latvijā. Kopienas resursu centrs ir īpašs, tas atrodas brīvā dabā – Sakstagala Jāņa Klīdzēja pamatskolas teritorijā. Kopienas resursu centra ierīkošanā piedalījās dažādu vecumu kopienas iedzīvotāji, skolēnu vecāki un vecvecāki.
Šis ir jau ceturtais Kopienas resursu centrs, kurš tiek atvērts iniciatīvas “Darbīgās kopienas” ietvaros. Iniciatīvas galvenā ideja – attīstīt izglītības iestādes un vietējās kopienas sadarbības prasmes un iesaistīšanās iespējas, kā arī sociālās uzņēmējdarbības veicināšana.
Rēzeknes novada Kopienas resursu centra tapšanas laikā tika rīkotas gan teritorijas uzkopšanas talkas, gan akcija “Atved savas vecās riepas”. Tika rīkota arī aptauja par iespējām, kādas vecāki var piedāvāt sabiedrības dzīves attīstības veicināšanai. Aptaujas laikā atklājās, ka vecāki ir ļoti atsaucīgi un atvērti sadarbībai ar skolu, dalījās savā pieredzē un zināšanās.
Kopienas resursu centrs būs vieta, kas veicinās vietējo iedzīvotāju kopā būšanu, organizējot dažādas aktivitātes iedzīvotāju labā.
Kopienas resursu centra atvēršanas pasākumā 27. maijā piedalīsies British Council pārstāvniecības Latvijā vadītāja Zane Matesoviča, Rēzeknes novada pašvaldības un Sakstagala pagasta pārvaldes pārstāvji un kopienas aktīvisti.
Par tuvākajām aktivitātēm Rēzeknes novada Kopienas resursu centrā aicinām interesēties pie projekta koordinatores Birutas Rīvānes.
Pasākuma publicitātes vajadzībām tā laikā var tikt veikta filmēšana un fotografēšana. Pasākums tiek organizēts, ievērojot visus Covid-19 drošības noteikumus.
British Council ir Apvienotās Karalistes starptautiska organizācija, kas nodarbojas ar kultūras sakaru un izglītības iespēju veicināšanu. British Council sadarbojas ar vairāk nekā 100 valstīm mākslas, kultūras, izglītības un vietējās kopienas stiprināšanas jomās. Aizvadītajā gadā organizācija sasniedza 75 miljonu cilvēku auditoriju klātienes pasākumos un vairāk nekā 755 miljonu sekotāju tiešsaistē. Kopš 2016. gada British Council Baltijas valstīs īsteno apjomīgu programmu, kuras mērķis ir atbalstīt izglītības, kultūras, sociālās uzņēmējdarbības aktivitātes, kas veicina sabiedrības saliedētību.
Papildu informācija:
Izglītības iniciatīvu centra projektu vadītāja
Kristīne Liepiņa
Tālr.: 65235635
e-pasts: iic.kristine@gmail.com
www.facebook.com/Izglitibasiniciativucentrs/
www.facebook.com/BritishCouncilLatvia/
#DarbīgāsKopienas

Click to listen highlighted text!