Rēzeknes novada un pilsētas jaunieši studē ar Vītolu fonda administrētajām stipendijām

17.10.2023

Izglītība

Ar noticēšanu sev var pacelt zvaigzni, tikai ar citu dāvāto ticību to noturēt. Jau divdesmit vienu gadu Vītolu fonda dzinējspēks ir izcilu studentu vēlme iegūt zināšanas un nesavtīgu ziedotāju ticība šo jauniešu spējām.

Jauno mācību gadu ar Vītolu fonda administrētajām stipendijām Latvijas augstskolās uzsāka 860 studenti. No tiem aptuveni puse – pirmkursnieki, bet pārējie esošie stipendiāti, kuri studijas turpinās, saņemot fonda administrēto stipendiju atbalstu. Pateicoties vairāk nekā 200 ziedotājiem no visas pasaules – Latvijas, Austrālijas, ASV, Kanādas, Lielbritānijas, Venecuēlas, Horvātijas un Zviedrijas – gada laikā stipendijās būs iespējams izmaksāt aptuveni 1,7 miljonus eiro.

2023./2024. mācību gadā ziedotāju stipendijas no Rēzeknes novada saņem 31 jaunieši:

Gusts Agafonovs (Ritas un Jura Petričeku piemiņas stipendija), Indra Koroļonoka (Vairas Vīķes - Freibergas Korp! Spīdola, Kanādas un ASV latviešu devums), Ainārs Kiserovskis (Dainas Bīriņas stipendija), Agnese Ludborža (LAB-AN stipendija), Viktorija Reble (Vaidas Miķītes Jordan stipendija), Māra Meikstume, Evelīna Belinska, Megija Belinska un Laima Grišule (Viktorijas Mickānes piemiņas stipendija), Sintija Onužāne (Rīgas Hanzas Rotari kluba stipendija), Maksims Timofejevs (Draugu stipendija), Dāvis Lozda (SIA "Kokpārstrāde 98" stipendija), Neļa Kristīne Malahovska (Dulcie un Andreja Ozoliņu piemiņas stipendija), Jānis Platacis (Hugo un Mirdzas Karlsson piemiņas stipendija), Deina Svilāne un Haralds Poišs (Oskara un Irenes Dumpju piemiņas stipendija), Unda Lomanovska, Dagne Tuče, Katrīna Adijāne, Madara Sondore, Kristiāna Seržane, Gunita Meško, Aurēlija Poiša, Alberts Mārtiņš Grins un Romāns Bažanovs (Anonīmās Austrālijas ziedotājas piemiņas stipendija), Kate Katarīna Vinogradova, Beate Lozda un Henriete Ignatjeva (Asjas un Berndta Everts piemiņas stipendija), Diāna Gritāne, Dina Beleviča un Aija Muravska (Gunāra Šterna piemiņas stipendija).

2023./2024. mācību gadā ziedotāju stipendijas no Rēzeknes saņem 38 jaunieši:

Karīna  Jablonska (In Memoriam Dagnija Strautnieks stipendija), Iveta Anna Munda (Latviešu Apvienības Austrālijā un Jaunzēlandē stipendija), Viktorija Grahoļska (Mairas Zālītes-Turaids piemiņas stipendija), Lāsma Bacule (SIA "Ketes māja" stipendija), Mairis Ladusāns (Ritas un Jura Petričeku piemiņas stipendija), Marija Burceva (Ulda Caunes stipendija), Armands Vēkšējs (Väino V.Keelmann stipendija), Sandis Bulduris (Valda un Zanes Dakuļu stipendija), Marta Rudzāte (Viestura Neimaņa stipendija), Eduards Romans (COBALT stipendija), Huberts Zimackis (Jāņa Imanta Jentes un Ausmas Jentes piemiņas stipendija), Ilva Lontone (Pētera Hrgetič stipendija), Evelīna Geikina (Valsts Prezidentes Vairas Vīķes-Freibergas stipendija), Marija Paulāne (Gundara Ozola stipendija), Sabīna Tihomirova (Ernas Bertas Meijas Gurķis piemiņas stipendija), Kārlis Kristiāns Dundurs (Puteņu ģimenes stipendija), Andris Geduss (SIA "Kokpārstrāde 98" stipendija), Ričards Oļševskis (SEB bankas stipendija), Lauma Skarbinīka (Mecenātu Borisa un Ināras Teterevu fonda stipendija medicīnā), Maija Laizāne (Hugo un Mirdzas Karlsson piemiņas stipendija), Renārs Saukāns, Viktorija Urbanoviča, Lauris Sergejevs un Diāna Berezovska (Oskara un Irenes Dumpju piemiņas stipendija), Marta Kudiņa (Zvejnieku ģimenes stipendija), Katrīna Geidāne (In Memoriam Gaida Rīsbergs stipendija), Laima Adijāne (SIA "Apsīte" stipendija), Kristaps Adamovičs un Liene Bērziņa (SIA "Kurekss" stipendija), Zanda Luīze Lukjanova, Airita Trukšāne, Valērija Stupaka, Omars Abuzours un Kate Smane (Anonīmās Austrālijas ziedotājas piemiņas stipendija), Natālija Sanija Baikova, Inta Ragause, Einārs Rindžs un Sanita Bērziņa (Gunāra Šterna piemiņas stipendija).

Vītolu fonda dibinātājs Vilis Vītols ir teicis: “Izglītība ir visa pamats kā pašam cilvēkam labklājības sasniegšanai, tā visas valsts spēkam un izaugsmei. Mūsu stipendiāti ir izcili un, tiekoties ar kādu no viņiem, es vienmēr izjūtu pacilātību. Tad mani vienmēr pārņem sajūta – Latvijai ir nākotne.”

Pieteikšanās Vītolu fonda administrētajām stipendijām nākamajam studiju gadam sāksies 2024. gada 1. februāra un turpināsies līdz 1. martam. Vairāk informācijas: www.vitolufonds.lv.

Vītolu fonds

Click to listen highlighted text!