Rēzeknes novada un pilsētas skolēni apgūst tehnoloģijas starptautiskā nometnē Slovēnijā

Septembra beigās 27 cilvēku grupa no Rēzeknes novada un pilsētas devās uz Slovēniju, lai piedalītos starptautiskā projektā. No 27. septembra līdz 1. oktobrim Slovēnijā, blakus Mariboras pilsētai, Kungotas ciemā notika projekta "Network of technology INTEGRAtionists in pupils' informal education" nometne. Nometnes organizatori – Slovēnijas mācību iestāde Academia družba za storitve d.o.o.  sadarbībā ar Kungotas pamatskolu, nodrošināja viesiem – Igaunijas Hademeestes vidusskolas (Häädemeeste Keskkool), Lietuvas Kupišķu P.Matuliona proģimnāzijas (Kupiskis Povilas Matulionis progymnasium), Jonavas bērnu un jauniešu vispusīgās attīstības centra (Vaikų ir jaunimo visapusiško lavinimo centras), Latvijas vecāku biedrības “Eņģeļi ar mums”, Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centra “Zeimuļs” un Rēzeknes novada pašvaldības pārstāvjiem- bērniem un pedagogiem, vairāku dienu radošās aktivitātes.

Nometne notika Kungotas pamatskolā (Osnovna šola Kungota).  Nometnes ietvaros bērni vecumā no 10 līdz 18 gadiem darbojās ar projekta ietvaros iegādātajiem robotiem, mācījās līdzdarboties. Skolas direktore Zdenka Keuc pastāstīja par skolu- tajā mācās 400 bērnu, pirmsskolas grupu apmeklē 160 bērni, skolas darbu nodrošina 94 darbinieki: “Mēs esam maza skola tālu no centra, tik mazām skolām grūti tikt starptautiskos projektos. Tāpēc mēs ļoti priecājamies par šo unikālo iespēju - uzņemt pārstāvjus no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas, lai mūsu bērni var darboties internacionālās komandās”.

Nometne sākās ar svinīgu ceremoniju, skolas koris sniedza koncertu, bet skolēni iepazīstināja ar savu valsti, tradīcijām un simboliem. Pēc tam visi dalībnieki – 52 pārstāvji no Baltijas valstīm un mājinieki, tika sadalīti komandās, lai mācītos un dalītos zināšanās par robotiem un tehnoloģijām.

Rēzeknes novadu un pilsētu pārstāvēja Nautrēnu, Maltas, Viļānu vidusskolas, Verēmu pamatskolas, Rēzeknes Sākumskolas, Rēzeknes Valsts 1. ģimnāzijas skolēni, ARPC ”Zeimuļs”, biedrība “Eņģeļi ar mums” audzēkņi un pedagogi. Daudz spilgtu iespaidu par nometni ir Nautrēnu vidusskolas skolēnam Gustavam Valdemāram Grinam: ”Tikām sirsnīgi uzņemti Kungotas pamatskolā un viesu mājā "Center Sonček Vrtiče". Brauciena programmā bija ne tikai mācības, bet ekskursija uz Mariboru un Roglu. Ekskursijas laikā mēs apmeklējām kosmosa centru “Noordung”, kur pāris stundas iepriekš bija viesojies mūsu valsts prezidents Egils Levits! Bija arī laiks sporta aktivitātēm un draudzīgām sarunām ar slovēņiem, igauņiem un lietuviešiem. Katrs no mums ieguva jaunas zināšanas, draugus, iespaidus, pieredzi, idejas.” Par iegūto pieredzi priecīgs arī Maltas vidusskolas skolnieks Edvards Štekels: ”Ceļojums uz Slovēniju bija vienkārši brīnišķīgs. Es izbaudīju kolosālo atmosfēru, slovēņu viesmīlību, augstos kalnus un interesantas izglītojošas robotikas nodarbības. Katra ceļojuma minūte tika pavadīta lietderīgi. Ceru, ka iegūtā pieredze noderēs man turpmākajā dzīvē.”

Projekta mērķis ir mācīties, kā integrēt robotiku un tehnoloģijas ne tikai fizikā vai matemātikā, bet arī svešvalodās, mākslā un darbā ar īpašajiem bērniem. Tā ietvaros projekta partneriem iegādāti roboti, kurus var izmantot apmācību procesā. Lai labāk apgūtu robotu sniegtās iespējas, ar tiem darbojas paši skolēni. Nākamā nometne plānota jau februāra vidū Lietuvā, Kupišķos,  martā būs aktivitātes Hademeestē, Igaunijā.  Projekta  noslēgumā visi projektā iesaistītie bērni un pedagogi ieradīsies Rēzeknes novadā. Projekta vadītāja Inta Rimšāne atzīst: ”Prieks, ka Rēzeknes novada un pilsētas skolotājiem patīk projekta ideja, ka paši ir gatavi mācīties un piedāvāt savas meistarklases vietējā un starptautiskā līmenī.”

Projekta dalībniece Diāna Selecka

Eduarda Medvedeva foto

Click to listen highlighted text!