Rēzeknes novada uzņēmēji viesojas Gulbenes novadā

05.09.2023

Uzņēmējdarbība

2. septembrī Rēzeknes novada uzņēmēji pulcējās līdz šim nebijušā piedzīvojumā – vairāki vietējie uzņēmēji devās ekskursijā-pieredzes braucienā, viesos pie Gulbenes novada uzņēmējiem. Tika gūtas jaunas zināšanas par uzņēmumu radīšanas pirmsākumiem, attīstību, mārketingu un produktu realizāciju, izmantotajiem atbalsta rīkiem un uzņēmumu sasaisti ar vietējo reģionu un cilvēkiem.

Pieredzes braucienā pulcējās Rēzeknes novada uzņēmēji no visdažādākajām sfērām – tūrisms un viesu uzņemšana, lauksaimniecība, ražošana un ēdiena produktu izgatavošana, radošā un ekoloģijas sfēra, keramika.  Braucienā tika apmeklēti četri uzņēmumi – katrs ar savu stāstu un pieredzi.

SIA "Pakalnieši" ir siera sietuve, kur viena siera šķirne tiek gatavota un pasniegta vismaz 26 dažādās variācijās. Tas ir dzimtas uzņēmums, kurā apvienojas nākotnes tendences ar dziļu vēstures izjūtu. Katrs siera rullis ir pilnīgs roku darbs, vārīts atsevišķi, un kā jau kārtīgs lauku produkts, atkarīgs no mīlestības gan pret darbu, gan gotiņām, un senču zināšanām un pat mēness fāzes.

"Tālavas sidrs" – ņēmuši savu nosaukumu no reģiona vēsturiskā nosaukuma. Sidrā izmantotie āboli ņemti no vietējām zemnieku saimniecībām. Sidra ražotnes produkcija tiek eksportēta uz Baltijas valstīm, Skandināviju, Centrāleiropu un Ukrainu – attīstīto eksportu arī sauc par veiksmes atslēgu. Uzņēmumam ir skaidri nosprausta mērķauditorija, uz kuru arī tendējas, kā arī domā zaļi – pārejot uz vieglāk pārstrādājamiem materiāliem.

"Amberfarms" jeb "Dzintarferma" – jo dzintars ir vērtīgākais Latvijas akmens un smiltsērkšķis, tā sastāva dēļ, ir vērtīgākā oga. Protams, arī krāsas ziņā līdzība ir nepārprotama. Amberfarm piedāvā nogaršot kā ogas, tā produktus – iespēja meklēt sadarbības partnerus nav maznozīmīga, jo tā var radīt jaunus produktus un vairāk eksperimentēt. Eksperimenti ir ceļš uz vēl jauniem produktiem – vienalga, vai pievieno kaltētas ogas sviestā, nedaudz smiltsērkšķu sulas tējas tasē vai ēterisko eļļu vannas bumbās.

"Tīrs miers" ir kafijas grauzdētava pilnīgi prom no pilsētas kņadas – tīra miera idillē. Tas ir stāsts, kā atjaunot senu dzimtas māju, likt lietā iepriekš gūto pieredzi un nodarboties ar to, kas sagādā prieku. Kafijas grauzdētava nebeidzas kafijas tasītē – tā var būt gan grauzdētavas un primārās produkcijas pārdošanas joma, gan semināri un apmācības citiem kafijas mīļotājiem, kā arī lauku tūrisms un meistarklases.

Kā atzīst Rēzeknes novada uzņēmēji – ir smelts daudz iespaidu, ir bijusi sajūta, ka iekšēji iedegas mazas “ideju spuldzītes” kā gūto pieredzi lietderīgi likt lietā savā uzņēmumā. Ir skaidrs, ka ilgi strādājot piezogas gan nogurums, gan dažkārt vēlme padoties, bet tieši ilgtermiņā, ieguldoties redzēsi sava darba augļus. Uzņēmēja darbs nav tikai uzņēmuma vadīšana – tā ir pilnīga sevis ieguldīšana mārketingā, grāmatvedībā, juridiskās puses sakārtošanā, sadarbības partneru meklēšanā, tūrisma pakalpojumu sniegšanā utt. Rēzeknes novada uzņēmējiem ekskursija sniegusi daudz vielas pārdomām, jaunas idejas, kuras realizēt.

Sagatavoja: Liāna Runča, Rēzeknes novada pašvaldības uzņēmējdarbības attīstības speciāliste

Click to listen highlighted text!