Rēzeknes novada Uzņēmēju diena – jau 19. martā

19. martā Latgales vēstniecībā „GORS” notiks Rēzeknes novada Uzņēmēju diena un konkursa „Rēzeknes novada uzņēmums” laureātu apbalvošana. Svinīgās ceremonijas laikā tiks sveikti 2014. gada veiksmīgākie un labākie darba darītāji astoņās nominācijās, tostarp „Gada jaunais uzņēmums”, „Gada amatnieks”, „Kultūras mecenāts” un citās.

Konkursa uzvarētāji saņems īpašu balvu – dizaina objektu, kas ataino gaišo un reizē arī sarežģīto ceļu uz panākumiem. Balvas ideju kā savu diplomdarbu izstrādāja Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolas absolvents Aleksandrs Rezvovs, savukārt pēdējos divus gadus šo ideju metālā realizē Norberts Kudiņš. Ar koncertu pēc svinīgās ceremonijas uzņēmējus sveiks dziedātāja Marija Naumova.

Uzņēmējus godinās arī ielūgtie viesi: zemkopības ministrs Jānis Dūklavs, Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Cimermanis, Lauku atbalsta dienesta direktore Anna Vītola-Helviga, kā arī pārstāvji no AS „Rēzeknes Dzirnavnieks”, Nodarbinātības valsts aģentūras, „Swedbank”, „Latvijas Attīstības finanšu institūcijas Altum” un citi.

Jāatzīmē, ka konkurss „Rēzeknes novada uzņēmums” ir viens no uzņēmējdarbības atbalsta pasākumiem, ko jau trešo gadu organizē Rēzeknes novada pašvaldība, lai veicinātu uzņēmējdarbības vides attīstību, nodarbinātību, teritorijas pievilcību un sabiedrisko aktivitāti. Lai noteiktu labākos un veiksmīgākos darba darītājus, 2014. gada rudenī vērtēšanas komisija apmeklēja 29 konkursam izvirzītos pretendents to saimnieciskās darbības veikšanas vietās Rēzeknes novada teritorijā. Komisija izvērtēja gan uzņēmumā ražotā produkta vai piedāvātā pakalpojuma kvalitāti un daudzveidību, gan investīciju piesaisti, gan teritorijas sakoptību, jaunu darbavietu radīšanu un citus kritērijus. Uzņēmējus vērtēja Rēzeknes novada pašvaldības Teritorijas attīstības, plānošanas, tautsaimniecības, vides un infrastruktūras jautājumu pastāvīgās komitejas priekšsēdētājs Kaspars Melnis, Attīstības plānošanas nodaļas projektu vadītāja Inga Zapāne, Uzņēmēju konsultatīvās padomes pārstāve un Rēzeknes pilsētas, Rēzeknes un Viļānu novada tūrisma informācijas centra vadītāja Ligita Harčevska, Rēzeknes Augstskolas pārstāve Iveta Mietule, Rēzeknes novada domes deputāts Aivars Buharins un Rikavas pagasta pārvaldes vadītājs Andrejs Tārauds.

KONKURSĀ „RĒZEKNES NOVADA UZŅĒMUMS” IZVIRZĪTIE PRETENDENTI:

Gada kultūras mecenāts

• Solveiga Gulau (Bērzgales pagasts)

Gada jaunais uzņēmums

• SIA "LN DEMO" (Dricānu pagasts)
  • ZS "Atvari" (Nagļu pagasts)
  • SIA "Podusēta" (Ozolmuižas pagasts)
  • ZS "Liepziedi" (Stoļerovas pagasts)

Gada tūrisma pakalpojumu sniedzējs

• ZS "Ezerkrasti" (Čornajas pagasts)
  • ZS "Jāņi" (Feimaņu pagasts)
  • SIA "ZAĻĀ SALA R" (Griškānu pagasts)