Rēzeknes novada vidusskolu 10. klašu skolēni saņems jaunus datorus

07.07.2022

Izglītība

Jau otro gadu Rēzeknes novada pašvaldība atbalsta novada vidusskolu skolēnus, dāvinot jaunus portatīvos datorus. Ikviens skolēns, kas jaunajā mācību gadā uzsāks mācības 10. klasē kādā no Rēzeknes novada vidusskolām, personīgā lietošanā saņems jaunu klēpjdatoru.

Iegādāti 100 jauni klēpjdatori, kopsummā gandrīz 80 000 EUR apmērā. Ja mācīties gribētāju izrādīsies vairāk, Rēzeknes novada pašvaldība iegādāsies papildus datorus. Gadījumā, ja 10. klašu skolēnu skaits būs mazāks kā prognozēts, jaunie datori tiks novirzīti izglītības iestādēm ar mērķi atjaunot skolā esošo datoru klāstu.

Šis ir otrais gads, kad tiek veikts šāds atbalsta projekts. Tas atstāj acīmredzamu rezultātu uz mācību efektivitāti. Ikvienam skolēnam ir iespēja sagatavot mājasdarbus, prezentācijas, pētījumus, grupu darbus – personīgā datora neesamība vairs nav šķērslis. Kā būtisks ieguvums vērtējama digitālās pratības uzlabošanās. Mūsdienu digitālās iespējas iet roku rokā ar mācību procesu skolā un mājās. Gan priekšmetu skolotāju mudināti, gan pašu iniciatīvas vadīti skolēni var izmantot dažādas programmas, aplikācijas un platformas, kas ļauj apgūt nepieciešamās zināšanas un prasmes. Šajā rudenī Rēzeknes novada pašvaldība sadarbībā ar skolām veiks monitoringu par datoru jēgpilnu izmantošanu, apgūstot mācību saturu.

Lai gan šobrīd nav novērojama tieša skolēnu piesaiste 10. klasēs tieši jauno datoru dēļ, projekts noteikti pastiprina 9. klases absolventu vēlmi turpināt skolas gaitas Rēzeknes novada izglītības iestādēs. Ar jauniešiem tiks noslēgts līgums par datora nodošanu personīgajā lietošanā ar noteiktām atkāpēm par iespējamu klēpjdatora atdošanu atpakaļ, ja kādu iemeslu dēļ mācības tiks pārtrauktas.

Guntars Skudra, Rēzeknes novada pašvaldības Izglītības pārvaldes vadītājs

Tel.: 64607201, 29495624