Rēzeknes novadam – trīspadsmitā dzimšana diena

Pašvaldība

1.jūlijā aprit trīspadsmit gadi kopš izveidots Rēzeknes novads, kas aizvien ir  viens no lielākajiem novadiem Latvijā. Jānorāda, ka šodien ir dubultsvētki, jo sakarā ar administratīvi teritoriālo reformu, kopš 2021.gada 1.jūlija darbu uzsāka Rēzeknes novada pašvaldība, kurā apvienojušies līdzšinējais Rēzeknes novads un  bijušais Viļānu novads (Viļānu pilsēta, Viļānu pagasts, Sokolku pagasts un Dekšāres pagasts).

Rēzeknes novada pašvaldība sastāv no 5  apvienību pārvaldēm – Dricānu apvienības pārvalde, Nautrēnu apvienības pārvalde, Kaunatas apvienības pārvalde, Maltas apvienības pārvalde un Viļānu apvienības pārvalde, kas apvieno sevī 28 pagastus un Viļānu pilsētu.

Sveicot Rēzeknes novada iedzīvotājus svētkos, Rēzeknes novada domes priekšsēdētājs Monvīds Švarcs uzsvēra, ka šis laiks ir pierādījis pašvaldības modeļa dzīvotspēju, tāpēc ir jāturpina Rēzeknes novadu attīstīt arī turpmāk!

Kopš 2021.gada 9. jūlija, Viļānu centrā pie pašvaldības ēkas līdzās Latvijas karogam plīvo arī Rēzeknes novada un Viļānu pilsētas karogs. “Noteikti jānorāda, ka pievienojoties Rēzeknes novadam Viļānu apvienības pārvaldes apsaimniekošanai, izglītības un sociālās aprūpes jomai finansējums nav samazinājies. Rēzeknes novada pašvaldības izvēlētais ceļš, veidot pagastu apvienības ļauj efektīvi pārvaldīt pagastu un pilsētas teritorijas un veiksmīgi risināt saimnieciskos jautājumus. Sveicu visus Rēzeknes novada iedzīvotājus, lai arī turpmāk sadarbība ir vērsta uz novada izaugsmi,”  sveicot norādīja Viļānu apvienības pārvaldes vadītājs Ivars Ikaunieks.

Jūlija Jurāne,

Rēzeknes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste