Rēzeknes novadu apmeklēja Izglītības un zinātnes ministre

03.08.2023

Izglītība

2. augustā Izglītības un zinātnes ministre Anda Čakša darba vizītes ietvaros apmeklēja Rēzeknes novada izglītības iestādes, kā arī tikās ar pašvaldības  pārstāvjiem.

Pirmajā vizītes dienā ministre Rēzeknes novadā apmeklēja Viļānu vidusskolu un Rēzeknes novada speciālo pamatskolu. Ministre tika iepazīstināta ar skolu infrastruktūru un to darbības modeli.

Sarunās ar pašvaldības pārstāvjiem tika apspriesta kopīgā virzība uz vienotu skolu.  Galvenais sarunu temats bija par visiem bērniem pieejamu, kvalitatīvu izglītību, neatkarīgi no dzīvesvietas vai ģimenes sociāli ekonomiskā stāvokļa.

Ministre uzteica Rēzeknes novada Izglītības un sporta pārvaldi par tās skaidro redzējumu par skolu piedāvājumu veidošanu. Tika arī uzsvērts, ka ministrijai ir svarīgi, lai skolēniem ir iespēja pilnu mācību ciklu, tas ir, 1. līdz 6. klases vai 7. līdz 12. klases posmu apgūt vienas izglītības iestādes ietvaros.

Sagatavoja: Rēzeknes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste, Jūlija Jurāne