Kultūra

28. janvārī Viļānu kultūras namā norisinājās Rēzeknes valstspilsētas un Rēzeknes novada vidējās paaudzes un senioru latviešu skatuviskās dejas kolektīvu koncerts “Jautrais sadancis”. Ar savu dejotprasmi priecēja 12 deju kolektīvi:

• Viļānu kultūras nama senioru deju kolektīvs „Kūmys” (mākslinieciskais vadītājs Ilmārs Dreļs)
  • Nautrēnu pagasta kultūras nama senioru deju kolektīvs „Vasalinki” (mākslinieciskā vadītāja Ingūna Ludborža)
  • Lendžu pagasta kultūras nama vidējās paaudzes deju kolektīvs „Ūdzeņa” (mākslinieciskā vadītāja Sintija Gailuma)
  • Verēmu pagasta tautas nama vidējās paaudzes deju kolektīvs „Kūzuls” (mākslinieciskā vadītāja Vineta Āboliņa)
  • Maltas pagasta kultūras nama vidējās paaudzes deju kolektīvs „Rutuļi” (mākslinieciskā vadītāja Ruta Mika)
  • Kaunatas tautas nama vidējās paaudzes deju kolektīvs „Kaunata” (mākslinieciskā vadītāja Alla Silova)
  • Strūžānu pagasta kultūras nama vidējās paaudzes deju kolektīvs „Dzieti” (mākslinieciskā vadītāja Vanda Ķebe)
  • Rēzeknes valstspilsētas pašvaldības aģentūra "Rēzeknes Kultūras un tūrisma centrs" vidējās paaudzes deju kolektīvs „Vadži” (mākslinieciskā vadītāja Inga Peļņa)
  • Rēzeknes valstspilsētas pašvaldības aģentūras "Rēzeknes Kultūras un tūrisma centrs" vidējās paaudzes deju kolektīvs „Dziga” (mākslinieciskais vadītājs Ilmārs Dreļs, repetītore Vineta Āboliņa)
  • Ratnieku tautas nama vidējās paaudzes deju kolektīvs „Juris” (mākslinieciskā vadītāja Gunta Sidorova)
  • Dricānu pagasta kultūras nama senioru deju kolektīvs „Jumalo” (mākslinieciskā vadītāja Silvija Bokta)
  • Lūznavas pagasta senioru deju kolektīvs „Lūznava” (mākslinieciskā vadītāja Iveta Alika).

Jautrā sadanča mērķis bija pilnveidot un kopt deju kolektīvu tradīcijas un nodrošināt deju kolektīvu darbības nepārtrauktību, kā arī apzināt kolektīvu gatavību XXVII Vispārējo latviešu Dziesmu un XVII Deju svētkiem. Koprepertuāra pārbaudei trīs dienas pirms sadanča deju kolektīvu vadītāji izlozēja vienu deju no attiecīgās deju grupas XVII deju svētku lieluzveduma “Mūžīgais dzinējs” koprepertuāra. Izlozētās dejas tika izdejotas gan pirms koncerta, gan arī koncerta laikā. Deju eksperti bija paši deju kolektīvu vadītāji, kuri pēc redzētā, dalījās pārdomās par kolektīvu māksliniecisko izpildījumu un rakstura atklāsmi, dejas horeogrāfisko teksta precizitāti, izpildījuma muzikalitāti un deju kolektīva kopiespaidu.

Liels paldies par ieguldījumu koncerta un neformālās daļas veiksmīgai norisei Rēzeknes novada kultūras nodaļas vadītājai Inārai Pleikšnei, Viļānu apvienības pārvaldes vadītājam Ivaram Ikauniekam, Viļānu apvienības Viļānu kultūras nama vadītājai Margaritai Cakulai un viņas radošajai komandai.

Veiksmi mūsu deju kolektīviem XXVII Vispārējo latviešu Dziesmu un XVII Deju svētku skatē, kura norisināsies šī gada 25. martā Rēzeknes pilsētas Kultūras namā.

Foto: Ilze Sondore un deju kolektīvu personīgais arhīvs

Guntis Tjarvja,
Rēzeknes valstspilsētas un Rēzeknes novada skatuviskās dejas kolektīvu virsvadītājs