Rezultāti aptaujai par skolēnu adaptāciju mācībām klātienē pēc attālināto mācību posma

Izglītība

Adaptācijas aptaujas un citi ar skolēnu iejušanos jaunos apstākļos saistīti procesi skolās mācību gada sākumā ir ierasta prakse. Ņemot vērā, ka lielākoties 2020./2021. mācību gads noritēja attālināti, Rēzeknes novada pašvaldības Izglītības un sporta pārvalde izsludināja EDURIO platformā aptauju “ Skolēnu adaptācijas aptauja par mācībām klātienē pēc attālināto mācību posma”.

Pagājušais mācību gads bija izaicinājums visiem izglītībā iesaistītajiem un nesa līdzi lielas pārmaiņas gan mācību procesā, gan ikdienas dzīvē. Lai arī pastāv uzskats, ka, atgriežoties klātienē, mēs vienkārši atgriezīsimies “vecajās sliedēs”, psihologi uzsver, ka atgriešanās skolā pēc tik ļoti citādās attālināto mācību pieredzes, nesīs līdzi dažādus izaicinājumus – jo īpaši skolēniem.

Aptaujā tika iekļauti jautājumi par skolēnu psiholoģisko labsajūtu, mācību procesu un epidemioloģisko drošību. Cerams, ka aptaujas rezultāti palīdzēs pedagogiem un izglītības iestāžu vadītājiem saprast, ar kādām sajūtām un emocijām skolēni nāk uz skolu, kas sagādā vislielāko prieku un arī stresu, cik labi skolēns ir iejuties mācību procesā un kāds atbalsts – gan emocionāls, gan tīri praktisks – skolēnam ir nepieciešams.

Izglītības un sporta pārvaldes speciāliste Elita Opincāne