Rudens pārgājienu cikls “Rēzeknes novada DEBESPUSES”

19.09.2023

Kultūra

Rēzeknes novada pašvaldības Kultūras un tūrisma pārvalde aicina iepazīt Rēzeknes novadu no neierastiem skatupunktiem! Pārgājieni ietver kultūrvēstures un dabas objektus, kas parasti paliek ārpus ierastajiem tūristu maršrutiem, taču rada unikālu pieredzi un baudījumu. Pirmais pārgājiens norisināsies jau 10. septembrī. Nākamie pārgājieni plānoti:

  • 8. oktobris - Dienvidu virziens (Griškānu, Ozolaines, Ozolmuižas pagasti);
  • 5. novembris - Ziemeļu virziens (Vērēmu, Ilzeskalna pagasti).

Pārgājieni tiek organizēti kopā ar ģeogrāfu Ivaru Matisovu, un tiks papildināti ar bagātīgu informāciju par Rēzeknes novadu!

Reģistrācija pārgājieniem: https://ej.uz/debespuses-rudens 

Kontaktinformācija uzziņām: daiga.miscenko@rezeknesnovads.lv, 26531338

Pārgājiena dalībniekiem jāparūpējas par laikapstākļiem piemērotu apģērbu, ērtiem apaviem, dzeramo ūdeni. Vēlams līdzi ņemt arī matracīti sēdēšanai, termosu ar siltu tēju un uzkodas atpūtas pauzēm.

Otrais pārgājiens – DIENVIDI

8. oktobris

Sākums plkst. 8.00 pie Rēzeknes novada pašvaldības ēkas (Atbrīvošanas aleja 95A, Rēzekne).

Maršruts sākuma un beigu posms ļaus iziet cauri Rēzeknes pilsētas un novada teritoriju saplūšanai, no pilsētas centra iesoļojot Rēzeknes novada Griškānu pagastā, kur pirmais pieturas punkts būs senais Romeru dzimtas parks. Tālāk maršruts vedīs cauri Ozolaines un Ozolmuižas pagastiem, apskatot vismaz 5 ezerus un neskaitāmus ceļus un celiņus, no kuriem katrs ir īpašs ar savu vēsturi un ainavu. Maršruts noslēdzas Rēzeknē.

Plānotais maršruta garums – 20-25 km (Rēzekne – Griškānu pagasts – Ozolaines pagasts – Ozolmuižas pagasts – Rēzekne).

Plānotais pārgājiena ilgums – 6 h.

Trešais pārgājiens – ZIEMEĻI

5. novembris

Sākums plkst. 8.30 Sondoros (Vērēmu tautas nams).

Maršruta sākuma posmā iekļauts Loboržu muižas parks, kam sekos dažādu Vērēmu un Ilzeskalna pagastu nelielo ciemu, taču kolorīto izpēte. Katrs no ciemiem īpašs ar savu nosaukumu, apbūvi vai vietējo kultūru. Maršruta gaitā tiks apskatīti arī vairāki dabas objekti un punkti ar unikālu ainavu. Maršruta noslēgums paredzēts Sondoros. Aicinām dalībniekus izmantot personīgo transportlīdzekli vai sabiedrisko transportu.

Plānotais maršruta garums – 20-25 km (Sondori – Vērēmu pagasts – Ilzeskalna pagasts – Sondori).

Plānotais pārgājiena ilgums – 6 h.

Sagatavoja: Daiga Miščenko, Kultūras un tūrisma pārvaldes vadītāja

Click to listen highlighted text!