Sagaidot Valsts svētkus, pasniegti Rēzeknes novada pašvaldības Atzinības raksti

Pašvaldība

Rēzeknes novada pašvaldībā jau par tradīciju kļuvis Latvijas Republikas proklamēšanas gadadienā ar novada augstāko apbalvojumu – Atzinības rakstu – sveikt aktīvākos, profesionālākos, radošākos un godprātīgākos novada cilvēkus. Atzinības raksti kopā ar dāvanu – Latvijas Bankas izdoto kolekcijas monētu “Personiskā brīvība” – tika pasniegti svinīgā pasākumā 17. novembrī Viļānu kultūras namā.

Rēzeknes novada iedzīvotājus Latvijas valsts dzimšanas dienā sveica Rēzeknes novada domes priekšsēdētājs Monvīds Švarcs un Viļānu apvienības pārvaldes vadītājs Ivars Ikaunieks. Monvīds Švarcs aicināja aizdomāties par notikumu dziļāko jēgu, gan par to, kas notika pirms 103 gadiem, gan tiem ģeopolitiskajiem procesiem, kas notiek pasaulē šobrīd, pieminot arī vēl vienu mūsdienu pārbaudījumu - Covid-19 pandēmiju. "Vai tiešām mēs esam gatavi šajā brīdī zaudēt savu komforta zonu un, ja būs nepieciešams, arī ko vairāk nevis sevis labā, bet gan sabiedrības labā? Vai tiešām mēs, rūpējoties tikai par savām iedomām, esam tik kūtri, lai uzticētos mediķiem un zinātniekiem un pārvarētu šo pandēmiju visu kopā?"

Sveicot Atzinības rakstu saņēmējus, Rēzeknes novada domes priekšsēdētājs uzsvēra, ka šogad, tāpat kā ik gadu, bija ļoti grūti no ļoti labiem un izciliem pretendentiem atlasīt pašus labākos. "Šoreiz mēs sveicam tos, kas šogad ar savu darbu ir pierādījuši, ka viņi ir mūsu lepnums."

Apbalvojums tika piešķirts 15 iedzīvotājiem – skolotājiem, kultūras un sociālajiem darbiniekiem, uzņēmējiem, pagastu pārvalžu darbiniekiem un citiem pašaizliedzīgiem cilvēkiem, kuri ar savu darbu snieguši nozīmīgu ieguldījumu Rēzeknes novada un visas Latvijas attīstībā. Šogad pirmoreiz tika pasniegtas divas īpašas balvas kolektīviem: Ināras Oļševskas ģimenes ārsta praksei Nautrēnu pagastā par iedzīvotāju izglītošanu veselības jautājumos un aktīvu līdzdalību vakcinācijas procesa veicināšanā, kā arī Lūznavas muižas kolektīvam par pašaizliedzīgu darbu Lūznavas muižas kā tūrisma objekta un kultūrvietas atpazīstamības veicināšanā, kā arī sagaidot 5 darbības gadu jubileju.

Vakara dalībniekiem muzikālu sveicienu dāvāja Rēzeknes novada jauniešu koris "Ezerzeme" (diriģents Ēriks Čudars) un Viļānu kultūras nama grupa "Jumis" (vadītājs Guntars Gritāns), kuri iepriecināja ar katra sirdij tuvām Imanta Kalniņa dziesmām. Jāatzīmē, ka pasākums tika organizēts t.s. "zaļajā režīmā", atbilstoši valstī pastāvošiem pulcēšanās ierobežojumiem un epidemioloģiskās drošības noteikumiem.

Atzinības rakstu saņēmēji (pa nominācijām)

Veselības aprūpe un sociālais darbs:

• Tatjana Orlova, Dekšāres feldšeru punkta vadītāja, Dekšāru pamatskolas medmāsa (Viļānu apvienība, Dekšāres pagasts);
  • Ilona Vugula, Rēzeknes novada sociālās aprūpes centra sociālā darbiniece (Dricānu apvienība, Stružānu pagasts);

Ekonomika un tautsaimniecība:

• Inta Silauniece, SIA «Sprūževa M» priekšsēdētāja vietniece (Kaunatas apvienība, Griškānu pagasts);
  • Līga Zvejsalniece, LPKS “Viļāni” galvenā grāmatvede (Dricānu apvienība, Nagļu pagasts);
  • Gunta Silagaile, Strūžānu pasta nodaļas vadītāja (Dricānu apvienība, Stružānu pagasts);

Izglītība, zinātne, sports:

• Tatjana Pujate, Nautrēnu pirmsskolas izglītības iestādes “Vālodzīte” vadītāja (Nautrēnu apvienība, Nautrēnu pagasts);
  • Ārija Strupiša, Viļānu pagasta pirmsskolas izglītības iestādes “Bitīte” vadītāja (Viļānu apvienība, Viļānu pagasts);
  • Arnis Romans, šaušanas instruktors (Kaunatas apvienība, Griškānu pagasts);

Sabiedriskā aktivitāte:

• Sandra Ūdre, portāla Lakuga.lv redaktore, pašnodarbinātā (Maltas apvienība, Ozolaines pagasts);
  • Haralds Broks, prāvests (Kaunatas apvienība, Kaunatas pagasts);

Kultūra:

• Anfiza Orlova, Sokolku pagasta bibliotēkas vadītāja (Viļānu apvienība, Sokolku pagasts);
  • Madara Broliša, Folkloras kopas “Kolnasāta” vadītāja (Dricānu apvienība, Sakstagala pagasts);

Darbs pašvaldībā:

• Valērijs Ārmanis, elektriķis, remontstrādnieks (Dricānu apvienība, Gaigalavas pagasts);
  • Pjotrs Kurmeļovs, attīrīšanas iekārtu operators (Maltas apvienība, Silmalas pagasts);
  • Janīna Kairiša, Kaunatas apvienības vecākā lietvede (Kaunatas apvienība, Kaunatas pagasts).

Foto: Eduards Medvedevs