Sanākam. Padziedam. Pieminam. Godinam.

28.03.2023

Pagastu ziņas

25. martā Ilzeskalna tautas namā kopā sanāca dziedošie draugi no tuvākajiem pagastiem. Latviešu tauta dzied, skanēja un skan, dod Dievs, lai vēl skanētu ilgi, dziesmas Latgalē.

25. marts ir īpaša diena – pavasara Māras diena, kad dabā viss pamostas jaunam dzīvības gājienam. Latviešu tautai, kopš 1949. gada, liktenis lēmis šo datumu paturēt atmiņā kā skumju, sāpju un asaru pārpildītu laiku. Tā ir diena, kurā pavasarīgo gaismas uzvaras gājienu ar tumšām sāpēm aplēja nežēlīgais notikums. 1949. gada 25. marta deportācijas ir viena no drūmākajām Latvijas vēstures lappusēm. Katrā pagastā, gandrīz katrā ciemā, bija ģimenes, kuru vārdi bija iekļauti izsūtāmo sarakstos. Tagad vairs tikai nedaudzi ir tiešie briesmīgā gada notikumu liecinieki. Lielākā daļa toreiz izvesto un pēc gadiem atpakaļ atbraukušo, nu jau atdusas klusuma dārzos. Paldies Dievam, ka savā dzimtajā zemītē.

Ar atmiņu stāstiem, ar dziesmām par tālajiem notikumiem, ar gaišiem vēlējumiem un gavēņa laika dziesmām, ar seno tautas ticējumu spēka piesaukšanu un tautasdziesmas skandināšanu pagāja skaists un sirsnīgs pasākums Ilzeskalnā.

Paldies par kopā būšanu, par dziedāšanu, par vēlējumiem, par gaišajām domām un labajiem vārdiem Ilzeskalna folkloras kopai un vadītājam Jānim Lauram, Rogovkas etnogrāfiskajam ansamblim un vadītājai Annai Garančai, Mežvidu folkloras kopai un vadītājai Sarmītei Strupovičai, Vērēmu folkloras kolektīvam un vadītājai Ērikai Ruhmanei!

Lai saulains un mierīgs visiem šis pavasaris! Lai dziesmas nebeidz skanēt!

Click to listen highlighted text!