Seminārs par digitālās mākslas iespējām Rēzeknes pilsētā, novadā un Latvijā

14.02.2017

EUCIDA

2017. gada 22. februārī Rēzeknes novada pašvaldības zālē notiks projekta „European Connections in Digital Arts –EUCIDA (Digitālā māksla aptver Eiropu – LV)” atklāšanas seminārs, kas veltīts digitālās mākslas iespējām Rēzeknes pilsētā, novadā un Latvijā.
Ar datortehnoloģiju palīdzību radītā digitālā māksla šobrīd iegūst arvien lielāku popularitāti visā pasaulē. Pateicoties globālā tīmekļa multimediālo iespēju izmantošanai, digitālā māksla tiek dēvēta arī par multimediju jeb multimediālo mākslu vai jauno mediju mākslu.
Seminārā ar priekšlasījumiem un prezentācijām piedalīsies autoritatīvākās pētnieces digitālās mākslas jomā Latvijā – tekstilmāksliniece, Latvijas Mākslas Akadēmijas Latgales filiāles lektore Gundega Strautmane un asociētā profesore Liepājas universitātē, Jauno mediju kultūras centra RIXC dibinātāja Rasa Šmite, kas jau kopš 90. gadu vidus aktīvi darbojas laikmetīgās mediju mākslas laukā, apvienojot mākslu ar zinātni un jaunajām tehnoloģijām.  Ar RIXC darbību var iepazīties Interneta vietnē http://www.rixc.org/lv/exhibitions.
Par projekta „EUCIDA” piedāvātajām iespējām mākslinieku radošajai darbībai Rēzeknes novada Lūznavas muižā informēs Lūznavas muižas pārvaldniece Iveta Balčūne. Modernās mākslas cienītāji turpmāk varēs izmantot projekta mājas lapu (http://www.eucida.eu/news), lai iegūtu informāciju ne tikai par projekta aktualitātēm, bet arī par mākslinieku rezidenču un izstāžu iespējām Eiropā.
Gundega Strautmane vadīs praktisku nodarbību, kas semināra dalībniekus ievadīs digitālās mākslas domāšanā, savukārt Rasas Šmites referāts būs veltīts digitālās mākslas iespējām Latvijā un pasaulē.
Seminārā aicināti piedalīties kultūras darbinieki, mākslas skolotāji, kā arī esošie un topošie mākslinieki, kurus interesē modernā māksla.
Dalībniekus lūdz iepriekš pieteikties līdz 17.februārim, rakstot uz e-pastu  Inta.Rimsane@rezeknesnovads.lv.
SEMINĀRA PROGRAMMA
Jāpiebilst, ka 2016. gada nogalē Rēzeknes novada pašvaldība iesaistījusies Eiropas Savienības programmas „Radošā Eiropa” atbalstītajā projektā „European Connections in Digital Arts –EUCIDA (Digitālā māksla aptver Eiropu – LV)”. Projekta sadarbības partneri ir digitālās mākslas centri Dublinā (Īrija) un Belfortā (Francija).
Kā informēja projekta koordinatore Inta Rimšāne, šogad ir ieplānotas vairākas mākslas izstādes. Viena no tām no jūnija līdz augustam būs apskatāma Lūznavas muižā. Uz izstādes atklāšanu tiek gaidīti mākslinieki no Īrijas, Francijas, kā arī no Rīgas, kuri vadīs radošās darbnīcas vietējiem māksliniekiem, kuru loks šobrīd tiek apzināts.
Anna Rancāne
digitālās mākslas iespējas2017. gada 22. februārī Rēzeknes novada pašvaldības zālē notiks projekta „European Connections in Digital Arts –EUCIDA (Digitālā māksla aptver Eiropu – LV)” atklāšanas seminārs, kas veltīts digitālās mākslas iespējām Rēzeknes pilsētā, novadā un Latvijā.
Ar datortehnoloģiju palīdzību radītā digitālā māksla šobrīd iegūst arvien lielāku popularitāti visā pasaulē. Pateicoties globālā tīmekļa multimediālo iespēju izmantošanai, digitālā māksla tiek dēvēta arī par multimediju jeb multimediālo mākslu vai jauno mediju mākslu.
Seminārā ar priekšlasījumiem un prezentācijām piedalīsies autoritatīvākās pētnieces digitālās mākslas jomā Latvijā – tekstilmāksliniece, Latvijas Mākslas Akadēmijas Latgales filiāles lektore Gundega Strautmane un asociētā profesore Liepājas universitātē, Jauno mediju kultūras centra RIXC dibinātāja Rasa Šmite, kas jau kopš 90. gadu vidus aktīvi darbojas laikmetīgās mediju mākslas laukā, apvienojot mākslu ar zinātni un jaunajām tehnoloģijām.  Ar RIXC darbību var iepazīties Interneta vietnē http://www.rixc.org/lv/exhibitions.
Par projekta „EUCIDA” piedāvātajām iespējām mākslinieku radošajai darbībai Rēzeknes novada Lūznavas muižā informēs Lūznavas muižas pārvaldniece Iveta Balčūne. Modernās mākslas cienītāji turpmāk varēs izmantot projekta mājas lapu (http://www.eucida.eu/news), lai iegūtu informāciju ne tikai par projekta aktualitātēm, bet arī par mākslinieku rezidenču un izstāžu iespējām Eiropā.
Gundega Strautmane vadīs praktisku nodarbību, kas semināra dalībniekus ievadīs digitālās mākslas domāšanā, savukārt Rasas Šmites referāts būs veltīts digitālās mākslas iespējām Latvijā un pasaulē.
Seminārā aicināti piedalīties kultūras darbinieki, mākslas skolotāji, kā arī esošie un topošie mākslinieki, kurus interesē modernā māksla.
Dalībniekus lūdz iepriekš pieteikties līdz 17.februārim, rakstot uz e-pastu  Inta.Rimsane@rezeknesnovads.lv.
SEMINĀRA PROGRAMMA
Jāpiebilst, ka 2016. gada nogalē Rēzeknes novada pašvaldība iesaistījusies Eiropas Savienības programmas „Radošā Eiropa” atbalstītajā projektā „European Connections in Digital Arts –EUCIDA (Digitālā māksla aptver Eiropu – LV)”. Projekta sadarbības partneri ir digitālās mākslas centri Dublinā (Īrija) un Belfortā (Francija).
Kā informēja projekta koordinatore Inta Rimšāne, šogad ir ieplānotas vairākas mākslas izstādes. Viena no tām no jūnija līdz augustam būs apskatāma Lūznavas muižā. Uz izstādes atklāšanu tiek gaidīti mākslinieki no Īrijas, Francijas, kā arī no Rīgas, kuri vadīs radošās darbnīcas vietējiem māksliniekiem, kuru loks šobrīd tiek apzināts.
Anna Rancāne
digitālās mākslas iespējas2017. gada 22. februārī Rēzeknes novada pašvaldības zālē notiks projekta „European Connections in Digital Arts –EUCIDA (Digitālā māksla aptver Eiropu – LV)” atklāšanas seminārs, kas veltīts digitālās mākslas iespējām Rēzeknes pilsētā, novadā un Latvijā.
Ar datortehnoloģiju palīdzību radītā digitālā māksla šobrīd iegūst arvien lielāku popularitāti visā pasaulē. Pateicoties globālā tīmekļa multimediālo iespēju izmantošanai, digitālā māksla tiek dēvēta arī par multimediju jeb multimediālo mākslu vai jauno mediju mākslu.
Seminārā ar priekšlasījumiem un prezentācijām piedalīsies autoritatīvākās pētnieces digitālās mākslas jomā Latvijā – tekstilmāksliniece, Latvijas Mākslas Akadēmijas Latgales filiāles lektore Gundega Strautmane un asociētā profesore Liepājas universitātē, Jauno mediju kultūras centra RIXC dibinātāja Rasa Šmite, kas jau kopš 90. gadu vidus aktīvi darbojas laikmetīgās mediju mākslas laukā, apvienojot mākslu ar zinātni un jaunajām tehnoloģijām.  Ar RIXC darbību var iepazīties Interneta vietnē http://www.rixc.org/lv/exhibitions.
Par projekta „EUCIDA” piedāvātajām iespējām mākslinieku radošajai darbībai Rēzeknes novada Lūznavas muižā informēs Lūznavas muižas pārvaldniece Iveta Balčūne. Modernās mākslas cienītāji turpmāk varēs izmantot projekta mājas lapu (http://www.eucida.eu/news), lai iegūtu informāciju ne tikai par projekta aktualitātēm, bet arī par mākslinieku rezidenču un izstāžu iespējām Eiropā.
Gundega Strautmane vadīs praktisku nodarbību, kas semināra dalībniekus ievadīs digitālās mākslas domāšanā, savukārt Rasas Šmites referāts būs veltīts digitālās mākslas iespējām Latvijā un pasaulē.
Seminārā aicināti piedalīties kultūras darbinieki, mākslas skolotāji, kā arī esošie un topošie mākslinieki, kurus interesē modernā māksla.
Dalībniekus lūdz iepriekš pieteikties līdz 17.februārim, rakstot uz e-pastu  Inta.Rimsane@rezeknesnovads.lv.
SEMINĀRA PROGRAMMA
Jāpiebilst, ka 2016. gada nogalē Rēzeknes novada pašvaldība iesaistījusies Eiropas Savienības programmas „Radošā Eiropa” atbalstītajā projektā „European Connections in Digital Arts –EUCIDA (Digitālā māksla aptver Eiropu – LV)”. Projekta sadarbības partneri ir digitālās mākslas centri Dublinā (Īrija) un Belfortā (Francija).
Kā informēja projekta koordinatore Inta Rimšāne, šogad ir ieplānotas vairākas mākslas izstādes. Viena no tām no jūnija līdz augustam būs apskatāma Lūznavas muižā. Uz izstādes atklāšanu tiek gaidīti mākslinieki no Īrijas, Francijas, kā arī no Rīgas, kuri vadīs radošās darbnīcas vietējiem māksliniekiem, kuru loks šobrīd tiek apzināts.
Anna Rancāne
digitālās mākslas iespējas

Click to listen highlighted text!