Sociālie darbinieki mācās, kā uzrunāt seniorus pandēmijas apstākļos

04.02.2022

Sociālais dienests

Lai palīdzētu uzlabot sociālo darbinieku komunikāciju ar senioriem, Rēzeknes novada pašvaldības Sociālais dienests sadarbībā ar Rēzeknes valstspilsētas sociālo dienestu un biedrību “Viedokļu līderu skola” realizē projektu “Aktīvs un iesaistīts seniors”.

“Vēlamies uzrunāt tieši sociālos darbiniekus, jo viņiem ir nācies iznest uz saviem pleciem lielāko Covid-19 pandēmijas smagumu savā pašvaldībā. Mācāmies, kā runāt ar klientu – reizēm visu aizmirsto, trūcīgo, bieži vien niķīgo un sarežģīto. Klienti prasa uzmanību katru brīdi, un tas viss rada ne vien fizisku, bet arī milzīgu emocionālu piepūli”, teic biedrības “Viedokļu līderu skola” pārstāvji.

Projekta ietvaros Rēzeknes novada un Rēzeknes valstpilsētas sociālajiem darbiniekiem, kā arī citiem interesentiem, ir iespēja apmeklēt tiešsaistes seminārus/diskusijas latviešu valodā “Seniors: aktīvs, iesaistīts un vajadzīgs!” Metodes: grupas tikšanās, refleksija, supervīzija un psihologa lekcija.

Pirmais seminārs notika jau 14. janvārī. Tajā Rīgas Stradiņa universitātes profesors Sergejs Kruks iepazīstināja ar pētījuma rezultātiem, atklājot faktorus, kas ietekmē senioru attieksmi pret vakcinēšanos. Nākamie semināri plānoti 4. februārī plkst.9.00-13.00, 18. februārī plkst.9.00-11.00, 25. februārī plkst.9.00-13.00.

Semināra lektori  Zane Eniņa un Daiga Eiduka vada sociālo darbinieku fokusgrupu,  izzinot sociālo darbinieku šī brīža vajadzības un aktuālās problēmas darbā ar senioriem (tai skaitā apzinot senioru sociālās iesaistes barjeras un nevēlēšanos vakcinēties pret Covid-19), kā arī empatizēšanas sesijas.

Profesionāls  sociālais darbinieks Jonass Bīhels iepazīstina ar praktiskajām kopienas darba metodēm, lai izzinātu senioru vajadzības, stiprinātu viņu piederības sajūtu kopienai un veidotu labvēlīgu vidi atvērtam, konstruktīvam dialogam.

18. februārī uz jautājumiem par vakcināciju pret Covid- 19 atbildēs, epidemiologs, Nacionālā veselības dienesta Vakcinācijas projekta nodaļas speciālists Ņikita Trojanskis.

Visas lekcijas būs pieejamas biedrības “Viedokļu līderu skola” Youtube kontā.

Linki dalībai semināros pieejami pēc reģistrācijas, reģistrācijas anketas pieejamas biedrības “Viedokļu līderu skola” lapā sociālajā tīklā Facebook pirms katras diskusijas.

Projektu finansiāli atbalsta British Council pārstāvniecība Latvijā. Pēc dalības visos pasākumos sociālie darbinieki saņems BC parakstītu apliecinājumu.

 

Biedrība "Viedokļu līderu skola” e-pasts: viedoklu.lideru.skola@gmail.com

tel. 26551030

Reģ. nr. 40008298277

Juridiskā adrese- Baznīcas iela 3, Stoļerova, Stoļerovas pagasts, Rēzeknes novads, LV-4642

Sekojiet mums sociālajos tīklos: https://bit.ly/3vuLDrV

 

 

Click to listen highlighted text!