Spāņi vadīs mākslas nodarbības Rēzeknes novada iedzīvotājiem

14.06.2010

Art Farers

No 18. jūnija līdz 25. jūnijam Rēzeknes novadā ieradīsies starptautiskā projekta „Art Farers” pieci dažādu mākslas jomu pārstāvji no Los Palacios pilsētas. Viesi no Spānijas organizēs mūsu novada iedzīvotājiem flamenko dziesmu un dejas pamatu apgūšanas nodarbības, mācīs gleznot un veidot māla skulptūras spāņu stilā, kā arī iepazīstinās ar Andalūzijas folkloras mūzikas specifiku, skaņas ierakstiem un to apstrādi.

„Art Farers” ir 24 mēnešu ilgs multinacionāls projekts, kas virzīts uz starptautiskas mobilitātes atbalstīšanu un brīvprātīgās kustības popularizēšanu kultūras un mākslas jomās. Projekta aktivitātēs no katras dalībvalsts – Slovēnijas, Spānijas, Grieķijas un Latvijas – ir iesaistīti  pieci mākslinieki, kuri piedalīsies pieredzes apmaiņas braucienos.
Mākslinieki no Spānijas viesojas Latvijā, savukārt projekta dalībnieki no Rēzeknes novada šī gada oktobrī interesentus ar savu darbību iepazīstinās Grieķijā. Tur mūsu novadu pārstāvēs horeogrāfs un latviešu tautas deju skolotājs Ilmārs Dreļs, māksliniece un skolotāja Ilze Ontužāne, fotogrāfs Aleksandrs Lebeds, kordiriģente Solvita Pavlovska un floriste, skolotāja Maija Gailuma.

Projekts ir viens no deviņiem, ko atbalstīja Eiropas Kopienas 2009. gada programmas „Kultūra” izsludinātajā starptautiskajā konkursā „Atbalsts mākslinieku mobilitātei”. Rēzeknes novada pašvaldība ir viena no četrām projekta partnerorganizācijām.

Click to listen highlighted text!