Starptautiska konference par digitālo mākslu Barselonā

26.10.2018

EUCIDA

Rēzeknes novada pašvaldības darba grupa triju cilvēku sastāvā no 24. līdz 27. oktobrim  piedalās starptautiskā projekta EUCIDA konferencē Barselonā, Spānijā. Pasākuma mērķis ir apmeklēt Digitālās mākslas festivālu “The Influencers” Barselonā, kā arī plānot starptautisko konferenci, kas 2019. gada maijā paredzēta Lūznavas muižā. Konferencē piedalās projektā iesaistīto valstu- Īrijas, Francijas un Latvijas pārstāvji.
Rēzeknes novada pašvaldība iesaistījusies Eiropas Savienības programmas „Radošā Eiropa” atbalstītajā projektā „European Connections in Digital Arts –EUCIDA (Digitālā māksla aptver Eiropu – LV) sadarbībā ar digitālās mākslas centriem Dublinā (Īrija) un Belfortā (Francijā).
Līdz 2019. gada 31. decembrim visiem interesentiem būs iespēja ne tikai apskatīt Īrijas un Francijas mākslinieku radītās digitālās mākslas izstādes Lūznavas muižā, bet arī klātienē iepazīties ar dažādu valstu māksliniekiem, apmeklēt radošās darbnīcas, kā arī pašiem izmēģināt digitālās lāzeriekārtas iespējas mākslas darbu radīšanā. Projekta rezultātā iegādātās iekārtas būs vērtīgs ieguldījums šīs mākslas nozares attīstībā un mūsdienīgas, jaunos talantus piesaistošas kultūrvides veidošanā Rēzeknes novadā.
Digitālā māksla šobrīd iegūst arvien lielāku popularitāti visā pasaulē. Tā ir māksla, kas radīta ar datortehnoloģiju palīdzību. Pateicoties globālā tīmekļa multimediālo iespēju izmantošanai, digitālā māksla tiek dēvēta arī par multimediju, jeb multimediālo mākslu vai jauno mediju mākslu.
Informāciju sagatavoja Diāna Selecka
barselona

Click to listen highlighted text!