Tikšanās ar Lūznavas pagasta iedzīvotājiem “Parunāsim par mūsu pagastu”

Pagastu ziņas

24. martā 17.30, Lūznavas muižas zālē notiks Lūznavas, Zosnas, Veczosnas un Vertukšnes iedzīvotāju tikšanās “Parunāsim par mūsu pagastu”, kas norisinās British council Latvijā un Rēzeknes novada pašvaldības projekta “Iedzīvotāju konsultatīvo padomju stiprināšana Rēzeknes novadā” ietvaros.

Tikšanos “Parunāsim par mūsu pagastu” organizē Lūznavas pagasta iedzīvotāju konsultatīvā padome, tā ir sabiedriski aktīvu cilvēku grupa, kas pārstāv pagasta iedzīvotāju intereses un darbojas uz brīvprātības principiem. Sastāvs izveidots, lai būtu pārstāvēts viss Lūznavas pagasts - arī Vertukšņa, Zosna un Veczosna. Iepriekš padome sanāca kopā vidēji reizi divos mēnešos, taču kopš padome iesaistījās British council Latvijā un Rēzeknes novada pašvaldības projektā “Iedzīvotāju konsultatīvo padomju stiprināšana Rēzeknes novadā” sapulces notiek regulāri katra mēneša pēdējā darba dienā.

Pasākuma ietvaros konsultatīvā padome vēlas pulcēt tos pagasta iedzīvotājus, kam rūp Lūznavas pagasts un viņi nav vienaldzīgi par notiekošu tajā. Tikšanās programmā:

• Lūznavas pagasta iedzīvotāju konsultatīvā padome iepazīstinās ar savu darbu, kā arī ar citām iespējām, lai iesaistīties pagasta sabiedriskajā, kultūras un sporta dzīvē,
  • Saruna ar Maltas apvienības pārvaldes vietnieku saimnieciskajos jautājumos Gati Pučku - par pārvaldes reorganizācijas procesiem un citiem iedzīvotājiem interesējošiem jautājumiem,
  • Kafijas pauze,
  • Darbs grupās “Kas risināms pagastā?” – par pagasta vietām un nostūriem, kam nākotnē būtu jāpievēršs lielāka vērība.

Projekta “Iedzīvotāju konsultatīvo padomju stiprināšana Rēzeknes novadā” mērķis ir veicināt dialogu un informācijas apriti starp iedzīvotājiem, pagastu pārvaldēm un pašvaldību, kā arī iesaistīt lēmumu pieņemšanas procesā plašāku vietējo iedzīvotāju skaitu, īpašu uzmanību pievēršot mazaktīvo cilvēku iesaistei. Projekta ietvaros ar British Council pārstāvniecības Latvijā atbalstu no 2022. gada oktobra līdz 2023. gada martam Rēzeknes novadā notiks izglītojoši semināri, darbnīcas un pieredzes apmaiņas pasākumi iedzīvotāju konsultatīvo padomju un pašvaldības pārstāvjiem.