Tiskādu bērnu namā – ciemiņi no Alūksnes

18.08.2016

Jauniešiem

11. augustā Tiskādu bērnu namā bija atbraukuši viesi no Alūksnes bērnu un jauniešu centra. Šī viesošanās notika Alūksnes pašvaldības īstenotā valsts jaunatnes programmas projekta "Autobuss" ietvaros.
Viesi pavadīja kopā ar mūsu audzēkņiem visu rītu līdz pat pusdienlaikam. Ciemiņi sagatavoja un organizēja dažādas aktivitātes, kas notika mūzikas pavadījumā. Bija radīta draudzīga atmosfēra. Audzēkņiem vajadzēja izdomāt un izrotāt ar uzlīmēm katram savu emblēmu, tika organizētas kustību rotaļas, kuru laikā audzēkņi rādīja un atkārtoja dažādas kustības, bija arī komandas rotaļas. Pati aizraujošākā aktivitāte bija komandas rotaļa, kuras laikā audzēkņiem vajadzēja dabūt pēc iespējas vairāk taloniņu, kurus pēc tam varēja apmainīt pret dažādiem priekšmetiem, ar kuriem vajadzēja iepakot svaigu olu tā, lai pēc tam nosviestu to no 2. stāva. Uzvarēja tā komanda, kuras ola nesaplīsa. Audzēkņi veica šo uzdevumu ar lielu azartu.
Beigās visi apsēdās aplī un pārrunāja, kas visvairāk palicis atmiņā un patika. Audzēkņi par aktīvu piedalīšanos tika pacienāti ar konfektēm.
Visi palika apmierināti: audzēkņi un darbinieki ar to, ka iepazinās ar tik brīnišķīgiem cilvēkiem un jautri pavadīja laiku, ciemiņi, -- ka iepazina tik enerģiskus un mīļus bērnus.
Projekta “AUTOBUSS”, ko īsteno Alūksnes novada pašvaldība, mērķis ir veicināt jauniešu atbildības sajūtu par Latvijas attīstību, popularizējot jauniešu aktīvu līdzdalību sociālās iekļaušanas jomā.
Projekts tiek īstenots Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas 2016. gadam valsts budžeta finansējuma ietvaros.
 
Svetlana Semjonova,
sociālā aprūpētāja 
000 001 002
 

Click to listen highlighted text!