Ugunsdzēsēju diena

30.05.2019

Izglītība

Nedēļā, kad kalendārs rādīja Ugunsdzēsēju dienu, Kaunatas vidusskolas 2.a (audzinātāja Guna Savicka) un 5.b klase (audzinātāja Marina Ameļčenkova) devās uz Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Latgales reģiona brigādes Rēzeknes daļu, kur vada komandiera vietnieks virsseržants Maksims Dimpers ļoti interesanti pastāstīja skolēniem par ugunsdzēsēju pienākumiem. Vairākkārt sarunā viņš uzsvēra, ka negadījumā jāzvana uz 112, nevis jāfilmē notiekošais. Skolēniem bija arī laba iespēja uzģērbt ugunsdzēsēja tērpu, paelpot maskā, apskatīt gan mašīnas, gan dispečeru telpu. Skolēni uzdeva arī jautājumus, uz kuriem Maksims Dimpers labprāt atbildēja, pastāstot arī atgadījumus no dzīves, pietuvinot realitāti teorijai.
Parasti uz jebkuru negadījuma vietu dodas arī policisti, tāpēc pēc VUGD apmeklējuma 2.a klases skolēni vēl devās arī uz Rēzeknes policijas iecirkni, kur iepazinās ar vēl vienu profesiju – policists. Apmeklējuma laikā viņi uzzināja par policijas mašīnu veidiem, pielaikoja policistu aizsargtērpus, iepazina likuma sadaļas, kas var skart jebkuru no iedzīvotājiem, ja tās netiek ievērotas. Izstaigājot telpas iecirknī, skolēni apskatīja arī tās, kur jāatrodas likuma pārkāpējiem.
Iespējams, pēc kāda laika kāds no viņiem turpinās sargāt sabiedrību, dzēšot ugunsgrēkus, glābjot iedzīvotājus vai cīnoties ar noziedzniekiem.
Ināra Paramonova
kaunata_vugd1kaunata_vugd3

Click to listen highlighted text!