Uzņēmēji gūst jaunas prasmes seminārā “MEDIAtūre”

24.02.2023

Uzņēmējdarbība

Atbalstot vietējos uzņēmējus, Rēzeknes novada pašvaldība organizē seminārus dažādās jomās. 22.-23. februārī divu dienu seminārā “MEADItūre” uzņēmējiem bija iespēja izzināt visu par  sociālajiem tīkliem, sevis prezentēšanu, kā arī apgūt praktiskas iemaņas satura veidošanā. Seminārā piedalījās uzņēmēji no dažādām jomām – keramika, aktīvā atpūta, viesu uzņemšana, ēdienāšana un citām. Zināšanās un prasmēs dalījās  sociālo tīklu satura veidotāja Elīna Dubulte (Instagram: @thedoublesocial) vadībā.

Pirmā semināra diena tika organizēta kā teorētiskā. Tika prezentēti veiksmīgākie piemēri sociālo mediju darbā, analizēti klātesošo uzņēmēju konti. Katrs dalībnieks saņēma uzņēmuma soctīklu pašanalīzes testa lapas. Tās aizpildot, radās padziļinātāks priekšstats par mērķauditorijas izprašanu, sevis analīzi, sava satura idejām – kad, cik bieži, kādā veidā tās realizēt. Tika uzstādīti mērķi tuvākai un tālākai nākotnei, ko sasniegt tieši mediju jomā.

Starp semināra dienām uzņēmējiem bija jāizpilda mājasdarbs – izveidot Instagram kontu, izvēlēties profila attēlu, nosaukumu, izveidot konta aprakstu, piemeklējot īstos atslēgas vārdus (Instagram BIO). Otrajā semināra dienā tika prezentētas aplikācijas, kurās iespējams strādāt, veidojot saturu. Galvenais semināra otrās dienas pienesums – praktiskā darbošanās, veidojot īso (reel) video. Sadaloties komandās vai strādājot individuāli, tapa video, kur tika izmantotas iegūtās montāžas prasmes. Vairāki uzņēmēji līdzi bija ņēmuši savu produkciju, un izveidotie video uzreiz kalpoja kā uzņēmuma reklāmas materiāls.

Īpašs paldies lektorei Elīnai Dubultei, kas palīdzēja izceļot cauri “MEDIAtūrei”, atbildēja uz visiem klātesošo jautājumiem, palīdzēja uzņēmējiem izprast savas iespējas un mērķus mediju darbā. Vissirsnīgākā pateicība viesu namam “Zaļā sala” par gādīgo uzņemšanu. Pateicamies GIUT BREIDI plānotāju komandai un semināra dalībniecei, plānotāja idejas autorei Līgai Springai par pārsteiguma dāvanu – plānotāju –  visiem semināra dalībniekiem.

Aicinām visus Rēzeknes novada uzņēmējus izteikt piedalīties Rēzeknes novada veidotajos semināros arī turpmāk, kā arī izteikt savas vēlmes – kādās jomās/sfērās veidot nākamos seminārus.

Rēzeknes novada pašvaldības uzņēmējdarbības attīstības speciālistes:

Liāna Runča: liana.runca@rezeknesnovads.lv, tel: 25740422
Evita Igaune:
evita.igaune@rezeknesnovads.lv, tel: 25748078

 

 

Click to listen highlighted text!