Uzņēmēji uzlabo runas prasmes seminārā “#UZ-RUNĀ!”

Uzņēmējdarbība

22. martā Rēzeknes novada pašvaldība sadarbībā ar projektu Europe Direct Austrumlatgalē aicināja paaugstināt savas prasmes, radīt sevī pārliecību, mācīties atstāt labu iespaidu publiskajā runā, publiskās uzstāšanās mākslā, sevis reprezentācijā un īsajās elevator pitch jeb lifta runās.

Meistarklasē runas un komunikācijas trenere Iveta Graudiņa izveda klātesošos no spēcīga balss pamata veidošanas, līdz dažādu runu veiksmīgai veidošanai. Praktiskajā meistarklasē tika trenēta elpa, pareiza elpošana, frāzēšana ar elpas palīdzību, dikcija kā arī balss-elpas-emociju saikne, jeb, kā ar elpošanas treniņu palīdzību iespējams nomierināt radušos stresu pirms uzstāšanās.

Grupā tika pārrunātas dažādas problēmsituācijas – ieklausoties citu pieredzē, varēja iztēloties, kā katrs grupas dalībnieks rīkotos šajās situācijās un risināt, meklēt dažādas izejas situācijas – kā atrisināt radušos problēmu, kā pareizi sagatavoties, lai problēmsituācija nerastos, kā saglabāt mieru –piemēram, atbilstošs, ērts izskats runas laikā, apkārtējās vides apzināšana, koncentrēšanās uz laika ierobežojumiem, svarīgākā pateikšana un liekvārdības izslēgšana. Tāpat pārliecinošu un veiksmīgu runu veido arī emocionālais aspekts, jo īpaši elevator pitch jeb lifta runas gadījumā – kur vienlīdz ar paškritiku un pašlepnumu paskatīties uz savu darbu un sasniegumiem.

Seminārs deva iespēju klātesošajiem tuvāk iepazīt vienam otru, jo labas komunikācijas pamatā ir ne vien labas runas prasmes, bet arī labas klausīšanās prasmes. No stereotipiem un kritikas, kas kādreiz dzirdēta vai saistījusies ar runu vai publisku uzstāšanos, radīta pārliecība, individualizācija un identitāte.

Sagatavoja: Rēzeknes novada pašvaldības uzņēmējdarbības attīstības speciāliste Liāna Runča 25740422, liana.runca@rezeknesnovads.lv