Uzņēmēju pēcpusdienā kopā atskatījāmies uz paveikto un plānojām nākamā gada mērķus

27.11.2023

Uzņēmējdarbība

Kad noslēgta tūrisma sezona, novākta raža un uzņēmējdarbībā iestājies mierīgāks laiks, Rēzeknes novada uzņēmēji tika aicināti pulcēties gada noslēguma pasākumā “Uzņēmēju pēcpusdiena”, lai kopā atskatītos uz to, kas paveikts un piedzīvots 2023. gadā. Taču gada beigas nav noslēgums – ziemas periods ir apdomāšanas, pieredzes apmaiņas, plānošanas laiks, atspēriena punkts, lai 2024. gadā atsāktu darbu ar jaunu sparu un sasniegtu vēl augstākas virsotnes.

24. novembrī Sakstagala pagasta F. Trasuna muzejā “Kolnasāta” pulcējās Rēzeknes novada uzņēmēji un vietējo institūciju pārstāvji, lai dalītos pieredzē un runātu par aktualitātēm šajā un nākamajā gadā uzņēmējdarbībā. Aicinātie lektori stāstīja par piedāvājumiem uzņēmējdarbības atbalstam un dalījās pieredzes stāstos, tādā veidā kopīgi pārrunājot, kur smelties idejas, gūt atbalstu, realizēt ieceres.

Par jauno platformu uzņēmējiem AtverB2B stāstīja pārstāvji Lienīte Litavniece un Sergejs Kodors. AtverB2B ir lieliska iespēju platforma. Vieta, kur ražotāji un ēdinātāji var informēt lauksaimniekus par tiem nepieciešamajām izejvielām, bet lauksaimnieki informēt par to rīcībā esošajām izejvielām. AtverB2B ļauj atrast produkciju tuvumā, izejvielu piegādātāju, plānot uz priekšu, nākamā gada ražu. Tā ir bezmaksas informācijas lapa, kur atstāj savu darbības sfēru un tevi atradīs tavs nākamais sadarbības partneris.

Par daudzajām Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) piedāvātajām iespējām uzņēmējiem stāstīja Rēzeknes biznesa inkubatora vadītāja Skaidrīte Baltace. Biznesa inkubatori ir vieta, kur nākt pēc padoma uzņēmējdarbība, starp atbalsta programmām noteikti atradīsies kāda, kura der tieši attiecīgajam uzņēmumam vai idejai konkrētajā laika periodā. Jāatceras, ka nav jābaidās lūgt palīdzību valstiskajās organizācijās, jo šķiet, ka tas ir kas tāls – tieši pretēji, šajās institūcijās strādā cilvēki, kas labprāt vēlas jums palīdzēt. Skaidrīte Baltace dalījās caur inkubatora programmām izgājušo uzņēmēju stāstos pēc atbalstu – apmācībām vai finansiālā – saņemšanas.

Savā pieredzes stāstā dalījās uzņēmēja, GIUT BREIDI plānotāja idejas autore Līga Springa. GIUT BREIDI ir vienīgais plānotājs latgaliešu valodā, un 3 gadu laikā vienmēr mainījies, saglabājot savu saikni ar latgalisko, sirsnīgo, patieso. Tas ir stāsts par to, kā idejas jārunā skaļi un jāplāno, lai tās nepaliktu par idejām vien, bet kļūtu par plāniem. Līga pieredzes stāstā dalījās, kā tiek uzturēta interese pamatproduktam, ka laika gaitā var atteikties no citiem produktiem, kā arī radīt jaunus papildproduktus. Nupat ir tapusi izglītojoši-atraktīva spēle A KAS ITE?, kas nepiespiestā veidā ļaus vēl vairāk iepazīt bagāto latgaliešu valodu.

Nupat Rēzeknes novadā atklāta jauna ražošanas-tūrisma vieta, ko īsumā varētu nosaukt par izsmalcinātības un iedvesmas pērli – Rožleju vīna darītava. Īsumā šādi, jo Rožleju vīns un vīndarītava – tas ir augļu dārzs un dabas veltes, brūvēšana,  individuālas etiķetes, jaunu garšu veidošana un to nosaukumu poētisms, skaistās degustāciju telpas un citas detaļas. Santa Ostaša – uzņēmuma īpašniece un mūza – dalījās uzņēmuma pieredzē par iziešanu tirgū ar dažādām etiķetēm, par sadarbību meklēšanu, par to, ka ja kāds nosaukums vai vīna šķirne neeksistē, neviens neaizliedz to izveidot TEV.

Kopā ar uzņēmējiem pārrunājām pašvaldības atbalstu, seminārus un pasākumus – kas no tā sniedzis lielāko atbalstu uzņēmējdarbībā, ko saglabāt vai ieviest 2024. gadā. Uzņēmēji īpaši novērtē pasākumus, kur var smelties pieredzi un galvenais – satikties, parunāties savā starpā. Kamēr savu mērķauditoriju meklē un uz uzrunā viņi paši, tieši šādas tikšanās uzņēmējiem sniedz iespēju atrast risinājumus citu uzņēmēju stāstos, meklēt jaunus kontaktus un uzzināt par jaunām iespējām, ko izmantojuši citi uzņēmēji.

Novēlam uzņēmējiem atpūsties, sakopot mērķus un ar jaunu sparu darboties 2024. gadā. Aicinām ikvienu uzņēmēju vērsties Rēzeknes novada pašvaldībā, veidot abpusēju komunikāciju, ziņot par notikumiem jūsu uzņēmējdarbībā, lai varam par jums priecāties un jūs atbalstīt.

Sagatavoja Liāna Runča, Rēzeknes novada pašvaldības uzņēmējdarbības attīstības speciāliste,
liana.runca@rezeknesnovads.lv, 25740422

Click to listen highlighted text!