Uzsākta projekta “Elektroautobusa iegāde Rēzeknes novada pašvaldībā” īstenošana

Uzsākta projekta “Elektroautobusa iegāde Rēzeknes novada pašvaldībā” īstenošana

2023. gada 2. maijā Rēzeknes novada pašvaldība parakstīja Vienošanos par Eiropas Savienības Atveseļošanas fonda projekta Nr. 3.1.1.6.i. 0/1/23/A/CFLA/002 “Elektroautobusa iegāde Rēzeknes novada pašvaldībā”  ieviešanu.

Projekta mērķis ir uzlabot Rēzeknes novada pašvaldības funkciju īstenošanu un sniegtos pakalpojumus, uzlabojot izglītojamo mobilitāti un izglītības iestāžu tikla sasniedzamību, iegādājoties bezemisiju transportlīdzekli izglītojamo pārvadājumu veikšanai Viļānu apvienības pārvaldē, tādējādi veicinot publiskā sektora transporta zaļināšanu.

Projekta plānots iegādāties vienu jaunu elektroautobusu Rēzeknes novada pašvaldības Viļānu apvienības pārvaldes skolēnu pārvadājumu veikšanai.

Projektā tiks veikti arī elektroautobusa uzlādes punkta jeb stacijas būvdarbi Viļānos atbilstoši būvprojekta tehniskajam risinājumam. Būvdarbu ietvaros paredzēti autobusa uzlādes punkta jeb stacijas piegādes un uzstādīšanas darbi, stāvlaukuma un piebraucamo ceļu ierīkošana, pamatu, nožogojuma izbūve, teritorijas labiekārtošana, videonovērošanas, monitoringa un apsardzes sistēmas izbūve, elektroapgādes pieslēguma, apgaismojuma un vadības ierīkošana.

Projekta kopējais budžets ir 806 659,00 EUR, no kura Atveseļošanas fonda finansējums ir 666 660,00  EUR, pašvaldības līdzfinansējums – 139 999,00 EUR.

Plānotais projekta īstenošanas ilgums ir 30 mēneši.

Projekta vadītāja, Brigita Arbidāne
64607185
brigita.arbidane@rezeknesnovads.lv

Click to listen highlighted text!