Valerijas Seiles 130. dzimšanas dienai veltīta izstāde Audriņos

Uz sienām pie Audriņu pagasta kultūras nama centrālās ieejas visu jūniju ir apskatāma Valerijas Seiles 130. dzimšanas dienai veltītā izstāde. Tā veidota pēc Zanes Stapķevičas prezentācijas  “Valerija Seile (1891-1970) fotogrāfijās, atmiņās un faktos ” materiāliem.

Valērija Seile dzimusi 1891. gada 22. jūnijā (pēc vecā stila - 11. jūnijā) toreizējā Makašānu pagasta Seiļos, ievērojama izglītības un sabiedriskā darbiniece, bibliogrāfe un zinātniece. Viņa bija pirmā sieviete Latgalē, kas ieguva akadēmisko pedagoģisko izglītību, viena no vēsturiskā Latgales kongresa organizatoriem, Latgales Zemes padomes sekretāre, Latvijas Satversmes sapulces locekle, Izglītības ministra biedre (1921- 1922), Latgalīšu Školōtōju savīneibas veidotāja un vadītāja, Daugavpils Skolotāju institūta direktore (1923 - 1940), vairāku periodisko izdevumu redaktore un grāmatu autore. Mirusi 1970. gadā Rīgā, apbedīta Daugavpils katoļu kapos. Latgales Kultūrvēstures muzejā Rēzeknē līdz 4. jūlijam apskatāma V. Seilei veltīta izstāde "Tēvuzemei veltīts mūžs".

Audriņu pagasta kultūras nama vadītāja Tamāra Smirnova

Click to listen highlighted text!