Vasarsvētki Sarkaņos

Vasarsvētki ir trešie nozīmīgākie svētki kristiešu liturģiskajā gadā pēc Lieldienām un Ziemassvētkiem. Ik gadu šajā dienā Sarkaņu Jaunavas Marijas Bezvainīgi ieņemtās Romas katoļu baznīcā pulcējas kristieši  no tuvām un tālām vietām, lai izlūgtos žēlastību un dziedināšanu Sarkaņu Dievmātei brīnumdarītājai.

Jau otro gadu dzīvojam pandēmijas ēnā, kad jāievēro visi valstī noteiktie ierobežojumi un Sarkaņos Vasarsvētkos apmeklētāju nav daudz, bet tāpēc svētku mises sniegtais gandarījums nav mazāks, kā citkārt.

Šogad Vasarsvētkos baznīcas apmeklētājiem tika piedāvāts apskatīties izstādi “Rēzeknes novada sakrālais mantojums”. Tajā izstādīti Viktorijas Grappas zīmētie Rēzeknes novada dievnami. Izstāde tapusi ar Rēzeknes novada pašvaldības atbalstu.

Pirms dažiem gadiem Sarkaņu baznīcā tika veikti vērienīgi restaurācijas un atjaunošanas darbi: tika ierīkota pamatu hidroizolācija, atjaunotas baznīcas iekštelpas, restaurēta altārglezna, 2020. gadā atjaunots zvanu tornis un zvanu skaņas tagad sagaida baznīcas apmeklētājus ik svētdienu pirms mises ap plkst.11.45. Šos darbus finansēja ES ELFLA programma, Nacionālā kultūras mantojuma pārvalde. Ar līdzfinansējumu piedalījās Rēzeknes novada pašvaldība un draudzes locekļi.  

Baznīca ik svētdienu atvērta no plkst. 11.00 – 13.30. Dievkalpojumi notiek svētdienās plkst. 12.00. Pārējā laikā baznīcu iespējams apmeklēt, iepriekš saskaņojot ar priesteri pa tālruni 28345990.

 

Vairāk informācijas par Eiropas Lauksaimniecības fondu lauku attīstībai pieejams Eiropas Komisijas tīmekļa vietnē: http://ec.europa.eu/agriculture/rural-development-2014-2020/index_lv.htm

Sagatavoja: Daila Ekimāne

Click to listen highlighted text!