Veiksmīgi aizvadīti Zvejnieksvētki Nagļos

17.07.2023

Sports

Jau 25 gadu garumā kopš Nagļos tika ierīkota zivsaimniecība, ik gadu norisinājās Zvejnieku svētki Nagļos, kas šogad notika 15. jūlijā. Nagļu Zvejnieksvētki ir vienīgie, kas notiek iekšzemē pie Lubāna ezera. Arī šogad svētkos tika godinātas pasākuma tradīcijas, pulcinot kopā aktīvākos un sportiskākos sava pagasta un novada iedzīvotājus, kā arī viesus no citiem novadiem.

Svētku programma joprojām nemainīga – visas dienas garumā norisinājās dažādās sportiskas aktivitātes, apmeklētāji savus spēkus varēja iemēģināt kādā no 16 sporta disciplīnām. Svētkus rīta agrumā atklāja makšķerēšanas sacensības, kur makšķernieki cīnījās par lielāko lomu.  Dienas turpinājumā, dažādas stafetes un ūdensatrakcijas pie Maltas upes ūdenskrātuves slūžām – Aklais kanoe, Spārnotais kanoe un SUP dēļu sacensības. Velokrosa sacensības, volejbols, pludmales volejbols, šautriņu mešana, zābaka mešana, basketbola soda metieni, umurkumurs,sacensības vīriešiem ‘’Stipro uznāciens’’ un sporta sacensību noslēgumā – roku cīņu (armrestlings) sacensības.

Šogad pirmo reizi tika pasniegts Macāna ceļojošais kauss volejbolā, kur ieguva Nautrēnu pagasta komanda “Dārzeņi”. Kauss tapis godinot svētku organizatora Jāņa Macāna piemiņu, tā autors ir metālmākslinieks Norberts Kudiņš. Macāna kauss ik gadu tiks nodots volejbola sacensību laureātiem. Gadījumā, ja balva kādai komandai tiks iegūta trīs gadus pēc kārtas, ieguvējiem būs iespēja balvu paturēt.

Zvejnieku svētkos bija iespēja iegādāties vietējo amatnieku un mājražotāju produkciju tirdziņā. Pasākuma apmeklētājus ar muzikāliem priekšnesumiem priecēja Dekšāres pagasta tautas nama pūtēju orķestris “Dekšāres”. Pašus mazākos apmeklētājus iepriecināja "Ķepu patruļas" varoņi un piepūšamās atrakcijas. Zvejnieksvētkus atbalstīt bija ieradies arī hokejists Mārtiņš Dzierkals.

Sporta sacensības noslēdza svētku koncerts, kur uzstājās Igauņu ģimene, Dekšāres vīru folkloras kopa “Kūzuls”. Vakara noslēgumā sekoja zaļumballe, kur līdz pat rīta gaismai spēlēja grupa "JAU" un dīdžejs Rolands.

Sagatavoja: Elza Indričāne, Rēzeknes novada pašvaldības mājaslapas satura redaktore
Foto: Jānis Savickis

Click to listen highlighted text!