Veiksmīgi realizēts jaunatnes iniciatīvas projekts “Prieks būt dabā”

11.11.2020

Izglītība

Biedrība “SEDNA” sadarbībā ar J.Soikāna Ludzas mākslas skolas Nautrēnu filiāli un Nautrēnu vidusskolu veiksmīgi realizēja jaunatnes iniciatīvas projektu “Prieks būt dabā”. Projekta ietvaros notika neformālas aktivitātes “Iepazīsti apkārtējo vidi un veido pats”, kuru laikā jaunieši Maijas Gailumas vadībā ievāca dažādus dabas materiālus, veidoja piecus dažādus vizuāli plastiskās mākslas objektus un izvietoja tos izstādē. Jaunieši tika iesaistīti Pētera Gailuma keramikas darbnīcas atjaunotā cepļa iekurināšanā un apdedzināja pašu veidotos darbus. Radošā darba laikā dalībnieki iepazina apkārt esošo dabu un pieejamos resursus no jauna skatu punkta, diskutēja par savām iespējām līdzdarboties, veidot apkārtni sev tīkamu.

Notika meistarklase “Iekārto savu apkārtni”, kuras laikā jaunieši prezentēja vizuāli plastisko objektu skices un paveikto darbu. Ainavu arhitektes Ramonas Vucānes vadībā apguva kompozīcijas veidošanas pamatelementus, veidoja mandalas no dažādiem apkārt esošiem dabas materiāliem, dekorēja lielos akmeņus, kā arī kopā pārrunāja vides iekārtošanas principus un iespējas. Kulinārijas meistarklases “Dabas gardumi ikvienam” laikā kopā ar Aļonu Pavlovu nelielās grupās pagatavoja dažādus ēdienus no vietējiem pārtikas produktiem un prezentēja pašu pagatavoto ēdienu. Meistarklases laikā kopā ar jauniešiem tika pārrunātas ikdienas iespējas ēst veselīgi un garšīgi. Kopā tika ģenerētas idejas, kā varētu pagatavot dažādus ēdienus, lai tie būtu veselīgi.

Neformālais izglītības brauciens “ Dabas gardumi ikvienam” bija viens no projekta piedzīvojumiem. Jaunieši iesaistījās dažādās interaktīvajās un izzinošajās aktivitātēs, iepazina Latvijas dabu no jauniem skatu punktiem un izglītojās. Dalībnieki apmeklēja Andreja Pumpura muzeju Lielvārdē un improvizēja, iejūtoties eposa “Lāčplēsis” varoņu lomās. Latvijas Dabas muzejā notika nodarbība veltīta vulkāniem, kur jaunieši iesaistījās eksperimentā un novēroja vulkāna izvirdumu. Dalībnieki apmeklēja Likteņdārzu, kur pie katra objekta bija jāizpilda gan grupas, gan individuālos uzdevumus. Jaunieši atzina, ka brauciens bija ļoti piesātināts, vienas dienas laikā bija iespēja apmeklēt iedvesmojošas vietas, radoši un praktiski darboties, uzzināt vairāk par dabu un izrādīt savu iniciatīvu.

Notika vairāki projekta prezentācijas pasākumi, kuru dalībnieki apskatīja jauniešu darba grupas izveidoto video prezentāciju par aktivitātēm, izveidotos vizuāli plastiskos darbus. Pasākumos piedalījās Nautrēnu vidusskolas 1. - 5. klases audzēkņi. Ikviens prezentācijas dalībnieks varēja izveidot interesantu klases dekoru, izmantojot jauniešu izveidoto uzdevumu aprakstu. Kopā tika izveidots plakāts veltīts Latvijas Republikas proklamēšanas gadadienai.

Oktobra beigās notika projekta noslēguma pasākums zirgu sētā “Untumi”. Sākumā dalībnieki devās izjādē ar zirgiem, kuras laikā varēja apskatīt zirgu sētas apkārtni, ieraudzīt, kā rudens ir iekrāsojis mežus, un izjust nebijušas pozitīvas emocijas. Visiem jauniešiem tā bija pirmā izjāde, kurā viņi piedalījās, lielākā daļa pārvarēja bailes no zirgiem. Pēc tam dalībnieki iesaistījās spēlē “Vairāk nekā vārdi”, pārrunāja aktivitātes un ieguvumus no dalības projektā. Katram jaunietim tika pasniegts apliecinājums un pateicības balva.

Projekts palīdzēja jauniešiem atklāt sevi un savas stiprās puses, pilnveidot un attīstīt dažādas prasmes un kompetences, radoši darboties un lietderīgi pavadīt savu brīvo laiku.

Liels paldies visiem jauniešiem, kuri piedalījās projektā, speciālistiem par paveikto darbu un Nautrēnu vidusskolas direktorei Anitai Ludboržai par atbalstu un veiksmīgu sadarbību. Projekts kļuva par neaizmirstamu piedzīvojumu gan jauniešiem, gan biedrības komandai.

Projekta darba grupa  

#PuMPuRs

“Šo jaunatnes iniciatīvas projektu pilnībā finansē Eiropas Sociālā fonda projekts Nr.8.3.4.0/16/I/001 “Atbalsts priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas samazināšanai” (PuMPuRS).”

WhatsApp Image 2020-10-27 at 17.40.43WhatsApp Image 2020-10-27 at 18.59.22 WhatsApp Image 2020-10-31 at 14.07.37 WhatsApp Image 2020-10-31 at 14.07.38 WhatsApp Image 2020-10-31 at 14.14.10 WhatsApp Image 2020-10-31 at 14.14.11 (1) WhatsApp Image 2020-10-31 at 14.14.11 (2) WhatsApp Image 2020-10-31 at 14.14.11

Click to listen highlighted text!