Ventspilī izskan Rēzeknes novada vārds!

28.07.2020

Sports

Braucot garām Feimaņiem, ik dienu, neskatoties uz svelmi vai lietu, var redzēt aktīvi skrienošus cilvēkus. Tie ir sporta skolotājs Ivars Upenieks un viņa audzēknis Emīls Verčinskis. Mācoties Feimaņu pamatskolā, jaunietis piedās dažādās sacensībās. Šī gada janvārī, kad Emīls startēja Ludzas atklātajās vieglatlētikas sacensībās slēgtās telpās, viņu ievēroja treneris Leonīds Valdonis.
Maijā sporta klubs “MAGNEN” aicināja piedalīties virtuālās skriešanas sacensībās. Sacensības notika divās kategorijās: visvairāk noskrietie kilometri mēneša laikā un ātrāk noskrietie pieci kilometri.
Skrējiena vietai nebija nozīmes, taču bija jāievēro visi valdības noteiktie ierobežojumi, nedrīkstēja skriet stadionā! 16 gadīgajam jaunietim, konkurējot ar piegušajiem vīriešiem, izdevās pirmajā kategorijā iegūt 3.vietu – noskrienot mēnesī 248,28 km (1.vieta – Jurim Dombrovskim ar 300.58 km, 2.vieta – Dainim Susejam – 265.16 km) un otrajā kategorijā iegūt 1.vietu – noskrienot 5 km 17minūtēs 10 sekundēs.
Centīgi izpildot trenera norādījumus, Emīls nelielā laika sprīdī ir sasniedzis ievērojamus rezultātus: jūnijā starpnovadu sporta skolu (Madona-Balvi-Jēkabpils) sacensībās 800 m – 1.vieta; jūlijā – Saldū 1000m no 25 dalībniekiem – 12.vieta, Jelgavā –1500 m no 12 dalībniekiem – 7.vieta.
Taču Emīlam labāk padodas tieši garās disciplīnas.
22. un 23. jūlijā Ventspilī Latvijas U18 un U20 čempionātā vieglatlētikā Emīls bija vienīgais Rēzeknes novada pārstāvis. Pirmajā dienā, 5000 m disciplīnā, ar rezultātu 17:06.18, Emīls ieņēma 1.vietu. Savukārt 23.jūlijā, disciplīnā 3000 m, skrienot ar pieredzējušiem sporta skolu sportistiem, ar lielisku rezultātu - 9:29.84, spraigā cīņā izcīnīja bronzu!
Emīla rezultāts atbilst II pieaugušo sporta klasei, kas ir izcils rezultāts sasniegts tik neilgā laika periodā. Sirsnīgs paldies trenerim Leonīdam Valdonim par treniņu programmām un atbalstu!
Lai Emīlam pietiek motivācijas trenēties un sasniegt iecerēto!
skrejejs1
skrejejs3

Click to listen highlighted text!