Veselības veicināšanas festivāls Kaunatā

20. jūlijā no plkst.12.00 līdz 17.00 Rēzeknes novada pašvaldība aicina novada iedzīvotājus uz veselīga dzīvesveida izziņas „Veselības veicināšanas festivālu” Kaunatā.
Festivāla ietvaros, Kaunatas vidusskolas teritorijā jau no plkst.12:00 bērni aicināti uz tikšanos ar Burbulīti un Neganto mikrobu, bet pieaugušie uz pilašu un veselības vingrošanas nodarbībām, kā arī profesora Anatolija Danilāna izzinošo ceļojumu veselīgas dzīvesveida pasaulē.
Izziņas zonā interesentiem būs iespēja ielūkoties smilšu terapijas norisē un iepazīt veselīgas savstarpējās komunikācijas veidošanas pozitīvos un negatīvos piemērus. Mudinot sevi uz pārmaiņām ķermenī, prātā un garā nodoties visuma un dabas skaņu vibrācijām ieklausoties maģiskajās gongu skaņās kopā ar Evitu Sarmu.
Prāta asināšanas aktivitāšu zonā „Cietais rieksts” gan lieliem, gan maziem festivāla apmeklētājiem būs iespēja iepazīt Lielās koka spēles, kā arī piedalīties galda tenisa un novusa sacīkstes (spiežot uz saites iespējams iepazīties ar spēļu nolikumu un pieteikšanās kārtību).
Veselīga uztura meistarklasē kopā ar īsto latvju saimnieci Ilzi Briedi un „Pirts skolas” meistaru Nauri Zuti būs iespēja iemācīties gatavot viduslaiku bruņinieku zupu, rūgušpiena ēdienu un saldo desertu no rupju miltu un mandeļu drumslām.
Dienas otrajā pusē, no plkst.15.00 līdz 17.00, festivāla apmeklētāji aicināti sadancoties ar grupu „Iļģi”, kam zināmi seno danču noslēpumi, un piedalīties festivāla noslēguma balvu, t.sk. velosipēda un vērtīgu virtuves piederumu, izlozē.
Par apmeklētāju možumu un festivāla raitu norisi rūpēsies TV personība un topošais treneris Ansis Klintsons.
Informējam, ka festivāla apmeklētājiem būs iespēja uzzināt savu asins grupu un pārbaudīt vispārējo veselības stāvokli, ziedojot asinis Valsts asinsdonoru centra Rēzeknes filiāles izbraukuma laikā no plkst.12.00 līdz 15.00.
Atgādinām, ka festivāls iecerēts kā divu dienu pasākums ar norisi divās dažādos Rēzeknes novada pagastos. Festivāla pirmās dienas aktivitātes notiks 19.jūlijā Lendžos, Lendžu estrādes teritorijā, no plkst.16.00 līdz 21:00.
Veselības veicināšanas festivāls tiek organizēts ESF projekta Nr. 9.2.4.2/16/I/027 „Dzīvo veselīgi Rēzeknes novadā!” ietvaros un tā aktivitātes vērstas uz sabiedrības informēšanu, izglītošanu, personisko iemaņu attīstīšanu, paradumu maiņu un veselīga dzīvesveida izkopšanu, kas sekmē veselīgas sabiedrības veidošanos.
Zane Mistre
Brigitas_logo

Click to listen highlighted text!