Veselības veicināšanas stafetes “Dzīvo veselīgi Rēzeknes novadā!”

Sestdien, 22. jūlijā Ančupānu kartadromā, spītējot lietainiem laika apstākļiem, notika veselību veicinošs pasākums – stafetes. Daudzveidīgās fiziskās aktivitātes deva iespēju pasākumā piedalīties visa vecuma Rēzeknes novada iedzīvotājiem.

Fizisko aktivitāšu konkursi bija pielāgoti ikdienas mājsaimniecībā veicamajiem darbiem. Sievu konkursā nacās “izkarināt drēbes”, nest ūdens spaiņus ar mājsaimniecības līdzekļiem – nēšiem, gan pievērsties veselīgam dzīvesveidam – spiest apelsīnu sulu. Vīru sacensībās neiztika bez spēka pārbaudījumiem – tradicionāli traktora riepas velšanas, smagumu pārvietošanas un bluķa turēšanas, kā arī naglas iesišanas. Kopīgā ģimeņu stafetē nacās iztēloties kartupeļu stādīšanas, laistīšanas un novākšanas procesu, katram ģimenes loceklim atsevišķi un visiem kopā sadarboties šai procesā. Protams, tika dota iespēja arī pašiem mazākajiem – tiem, kas vēl nemāk staigāt, bet savus pirmos sportiskos soļus veic rāpojot.

 Pasākuma organizatori – “Sporta klubs “MAGNEN”, visus dalībniekus mudināja pievērsties ikdienas fiziskām aktivitātēm, tādējādi uzlabojot savu nevien fizisko labsajūtu, bet arī garīgo. Pasākumā ar savu dalību un pieredzes stāstu par psihoemocionālajiem mirkļiem sportistu gaitās dalījās Olimpisko spēļu dalībniece Gunta Vaičule.

Katrs pasākuma dalībnieks, piedaloties stafešu sacensībās, saņēma dalībnieka dāvanas – sporta inventāru un veselīgu “Grikši” musli. Savukārt uzvarētāji savā īpašumā ieguva vērtīgas sadzīves balvas.

Stafešu pirmo vietu ieguvēji:  Sievu sacensībās – Anita Rudzīte;

                                                Vīru sacensībās – Vitālijs Aguls;

                                                Ģimeņu stafetē – Rudzīšu ģimene (Anita, Aivis, Guntars)

Veselības veicināšanas pasākums “Stafetes” tika organizētas ESF projekta Nr. 9.2.4.2/16//I/027 “Dzīvo veselīgi Rēzeknes novadā!” ietvaros.

Atskatu uz pasākumu apkopoja Māra Kļaviņa, biedrība “Sporta klubs ”MAGNEN””
Foto: Ilona Akmentiņa

Click to listen highlighted text!