Veselību veicinošais pasākums “Skrējiens pēc veselības”

Veselību veicinošais pasākums “Skrējiens pēc veselības”

Saulaini rudenīgā dienā – 21. septembrī,  Kaunatā –  notika veselību veicinošais pasākums “Skrējiens pēc veselības”, kas ESF projekta “Dzīvo veselīgi Rēzeknes novadā!” Nr.9.2.4/16/I/027 ietvaros pulcināja ap 200 dalībnieku no Rēzeknes novada.

Pasākuma ietvaros bija organizētas vairākas distances atbilstoši vecuma grupām – attiecīgi 500 m, 800 m, 1000 m un kopīgs visu dalībnieku Tautas veselības skrējiens 2000 m.

Pasākuma organizators Edgars Kļaviņš pastāstīja, kas ir pareiza un nepareiza skriešana, kāpēc cilvēks skrien, ko skriešana dod veselībai, un ko mēs iegūstam no tās.

Savukārt Olimpisko spēļu dalībniece un atpazīstamā skrējēja, novadniece Gunta Vaičule dalījās savā sportiskajā stāstā par savas skriešanas karjeras pirmssākumiem un nodarbošanos ar profesionālo sportu. Visi kopā Guntas pavadībā aktīvi vingrojām – iesildījāmies pirms startiem, kā arī veicām pirmo iesildīšanās apli.

Pēc pavadītajiem sacensību krosa un krosa-stafešu komandu skrējieniem, visi dalībnieki devās kopīgā Tautas veselības skrējienā pa meža trasi 2000 m. Gan bērni, gan arī pieaugušie pēc distances veikšanas saņēma piemiņas medaļas, kā arī tika apbalvoti distanču pirmo trīs vietu ieguvēji.

Noslēgumā katrs dalībnieks savu nogurumu varēja remdēt pie veselīga organizatoru sarūpētā pusdienu galda, baudot garšīgu zupu un veselīgu dzērienu.

Pasākuma galvenā mērķa sasniegšana – veselīga dzīvesveida popularizēšana Rēzeknes novada iedzīvotāju vidū – šajās rudens skriešanas sacensībās radīja jaunu iedvesmu pasākumu organizēšanā organizatoriem, kā arī iedzīvotāju vēlmi aktīvāk pievērsties veselīgām, sportiskām un visiem pieejamām aktivitātēm.

Teksts: Biedrība “Sporta klubs “MAGNEN””
Foto: Ilona Akmentiņa

Click to listen highlighted text!