Bērzgales pagasta Antona Rupaiņa muzejs

Muzeja vadītāja: Skaidrīte Apeināne
Darba laiks: P.-Pk. 8.00-16.30. Pusdienu pārtraukums 12.00-12.30 Sestdienās un svētdienās muzeju var apmeklēt pēc iepriekšēja pieteikuma pa tālr. 29497151.
Ieejas maksa: 2,00 EUR.
Bezmaksas ieeja: pirmsskolas izglītības audzēkņiem un skolēniem (bērni līdz 18 gadiem), personām, kurām noteikta invaliditāte; bāreņiem un bez vecāku gādības palikušiem bērniem.
Īss apraksts:

Antona Rupaiņa muzejs atrodas Rēzeknes novada Bērzgales ciemā, kurš ir izvietojies gleznainā vietā starp Micānu un Meirānu ezeriem.

Muzeja ekspozīcija atklāj Antona Rupaiņa daudzpusīgo personību – skolotājs, vēsturisko romānu autors, kordiriģents. Latgaliskā kolorīta un humora klātbūtne jūtama rakstnieka sulīgajos izteicienos, kuri ir izlasāmi uz ekspozīcijas sienām: "Siedieja pi raksteišonas kai vysta perēšonas laikā", "Sirds jam trokoja kai jauns kumeļš", "Sirds vieļ trokoja kai sašķeļvineita ols muca" un vēl daudzi citi.

Viesojoties Bērzgalē, iespējams iepazīties ne tikai ar muzejā esošo ekspozīciju, bet arī apskatīt pagasta vēsturiskās vietas: teikām apvīto Kirkas kalnu-pilskalnu, Sv. Annas Romas katoļu baznīcu, Veitko dzimtas kapus un Antona Rupaiņa pieminekli Bērzgales kapsētā, kungu laikos mākslīgi veidoto salu Micānu ezerā, Veitko muižas ēku, pussaliņu Micānu ezera ielokā. Kā ceļvedis tūristiem lieliski kalpos pie apskates objektiem uzstādītās informatīvās plāksnes.

Skolēniem tiek piedāvātas muzejpedagoģiskās programmas: “Kas ir babys pyura skreinī / Kas ir vecāsmātes pūra lādē”, “Spēlēsim teātri”, “Bērzgales stāsti”.

Pēc muzeja apmeklējuma un iepazīšanās ar Bērzgales vēsturiskajām vietām, ciemiņiem ir iespējams ieturēt gardu maltīti ēdnīcā “Rīts”.

Adrese Rītupes iela 34, Bērzgale, Bērzgales pagasts, Rēzeknes novads
Koordinātes 56.6311943; 27.5121919
Tālrunis +371 29497151
E-pasts skaidrite.apeinane@rezeknesnovads.lv
Mājas lapa www.berzgale.lv
Click to listen highlighted text!