Keramiķis Juris Krompāns

Daudzžuburaino svečturu meistars, kas piedāvā piedalīties arī citu keramikas „brīnumu” tapšanas procesā. Atrodas 50 m no ceļa Rēzekne-Ludza. Keramikas darbu apskate, izstrādājumu pārdošana.

Keramiķis Juris Krompāns ir Tautas daiļamatniecības vecmeistars, Andreja Paulāna Tautas lietišķās mākslas studijas dalībnieks, Latvijas kultūras kanona pārstāvis, EDEN “Eiropas izcilākie tūrisma galamērķi” dalībnieks.

Apmeklējot keramiķa darbnīcu, kas atrodas Rēzeknes novada Griškānu pagasta Ņiperovā, ikviens var apbrīnot piepildītos plauktus ar vāžu, podu un citu keramikas izstrādājumu daudzveidību. Tomēr par savu sirdslietu keramiķis uzskata svečturu veidošanu. Meistars nemeklē moderno keramikā, jo uzskata, ka aizraujoties ar jauno, tradīcijas var izzust.

Keramiķis labprāt pie sevis ciemos uzņem kāzu viesus. Sniedzot kāzu svinību dalībniekiem iespēju piedalīties trauku tapšanas procesā un iespēju jaunlaulātajiem atstāt savus autogrāfus keramikas izstrādājumos, veidojot sirsnīgas atmiņas par savu īpašo dienu.

Adrese Ņiperova, Griškānu pagasts, Rēzeknes novads
Koordinātes 56.5132259; 27.4528839
Tālrunis +371 64640517
E-pasts zanisg@inbox.lv
Click to listen highlighted text!