Velo maršruts “Apceļo Bērzgales pagastu”

Izbraucot velomaršrutu, var gūt ieskatu vairāk kā 550 gadu senās Bērzgales vēsturē. Pie katra apmeklējamā objekta izvietoti katedras veida stendiņi ar informāciju.

Maršruts sākas teiksmām un nostāstiem apvītajā Kirkas kalnā – pilskalnā, kur meklējami Bērzgales pirmsākumi un paveras gleznaina panorāma uz Bērzgales ciemu un tā apkārtni.

Tālāk ceļš ved  uz Bērzgales pagasta centru, kur ceļotāju sveicina baltā Bērzgales baltā dāma – sv. Annas Romas katoļu baznīca, bet Antona Rupaiņa muzejā var vairāk uzzināt par Bērzgales vēsturi un izcilāko personību dzīvesstāstiem.

Kā arī ceļotājs var izstaigāt Bērzgales kapsētu, apmeklēt Veitko dzimtas un Antona Rupaiņa  kapus, pa ceļam piestāt pie brāļu kapiem un pie vecās pagastmājas.

Starp vēstures objektu apskati velobraucējiem iespējams piestāt  Meirānu ezera pludmalē, lai nopeldētos un ieturētu līdzpaņemtās pusdienas.

Pēc nelielās atpūtas ceļš ved uz Bērzgales muižu, tās parku, iecienītu atpūtas vietu Micānu ezera pussaliņā.

Velomarštuta noslēgumā ceļotājs gar Mediņmuižas senkapiem aicināts doties uz Sarkaņiem, kas uzskatāmi par vienu no vecākajām svētvietām Latgalē. Viss velomaršruta ceļs klāts ar bezputekļu segumu. Grants ceļš ir pirms Sarkaņi

Adrese Bērzgale, Bērzgales pagasts, Rēzeknes novads
Click to listen highlighted text!