Ozolmuižas pagasta tūrisma informācijas punkts

Ozolmuižas pagasta tūrisma informācijas punkts atrodas zirgu sētas "Untumi" teritorijā, kur ir uzstādīts stends ar informāciju par zirgu sētas "Untumi" pakalpojumiem un tuvākajā apkārtnē apmeklējamiem tūrisma objektiem. Darba laikā ir iespējams saņemt bezmaksas kartes un ceļvežus par Rēzeknes novada tūrisma piedāvājumu. Sīkāku tūrisma informāciju var uzzināt, zvanot pa tālruni +371 26337449.

Saimniecībai 2014. gadā piešķirta kultūras zīme “Latviskais mantojums” par latviskās kultūras un sadzīves mantojuma saglabāšanu.

Zirgu sētas "Untumi" pakalpojumi:

Vizināšanos zirga mugurā piedāvā gan bērniem, gan pieaugušajiem bez vecuma ierobežojuma. Vizinot seglos bērnus, zirgu vienmēr instruktors ved pie pavadas. Ja pieaugušie vēlas paši mēģināt vadīt zirgu, tas instruktora uzraudzībā tiek ļauts, sekojot procesa norisei. Vizināšana pajūgā ir neatņemama dažādu pasākumu un kāzu dienu norises sastāvdaļa. Ziemā, ja atļauj laika apstākļi, var vizināties zirga vilktās kamanās. Ja ir vēlēšanās uzcienāt zirdziņus ar kādu kārumu, tad labākais gardums būs burkāni, āboli, cukurgraudi. Jāatceras, ka maize, īpaši svaiga, nav laba zirga veselībai. Zirdziņu uzcienāšana vien ar kādu gardumu ir emociju pilns brīdis kā mazajiem, tā arī pieaugušajiem Untumu apmeklētājiem. Tālāk jau iespējams ķerties pie jātnieka ābeces apgūšanas.

Vieta piknikam. Untumos, tam paredzētā vietā, lauku klusumā, piknika variantā var svinēt gan dzimšanas dienas, gan izlaidumus, gan arī vienkāršus draugu tusiņus. Vieta bērnu spēlēm, šūpoles un namiņš, kur paslēpties no vēja, lietus vai karstas saules.

Jāšanas sporta nodarbībās jebkurš interesents var apgūt jāšanas pamatiemaņas instruktora vadībā. Instruktora zināšanas ir iegūtas personiskajās sporta gaitās, iegūstot sporta meistara klasi jāšanas sportā un arī pašreiz aktīvi nodarbojoties ar šo sporta veidu.

Kāziniekiem. Zirgu sētā “Untumi” ir pieturvieta kāzu dienas norises dažādošanai. Pieturvietas programmas ietvaros iespējams izmantot teritoriju, tajā esošo pikniknamiņu un piedāvātās aktivitātes laika pavadīšanai starp kāzu ceremonijas svinīgo un vakara daļu (līdz 2 stundām).

Adrese Untumi 1, Spundžāni, Ozolmuižas pagasts, Rēzeknes novads
Koordinātes 56.534495 ; 27.258807
Tālrunis +371 26337449
E-pasts ligita.harcevska@gmail.com
Mājas lapa www.untumi.lv
Click to listen highlighted text!