Viktorijas ģimene no Ozolmuižas pagasta labdarības kampaņas ietvaros saņem īpašu trīsriteni

17.12.2015

Sociālais dienests

25 bērni no visas Latvijas šajā rudenī un ziemā saņēmuši sen gaidītu dāvanu – īpaši viņiem pielāgotus trīsriteņus. Viņu vidū ir arī Viktorija no Rēzeknes novada Ozolmuižas pagasta un vēl divas ģimenes no Latgales. Labdarības akcijas “Dāvāsim bērniem kustību prieku” ietvaros, iegādājoties LATVIJAS MAZNIEKS maizi ar misijas zīmi, 10 nedēļu laikā saziedoti nepilni 14 000 eiro, kas novirzīti riteņu iegādei bērniem ar kustību traucējumiem.

Sadarbojoties fondam “Ziedot.lv”, uzņēmumam LATVIJAS MAIZNIEKS un riteņu izgatavotājiem, sociālās uzņēmējdarbības projektam HOPP, lielākā daļa no ģimenēm jau ir saņēmušas īpašo dāvanu. Daugavpils, Dagda, Rēzeknes novada Ozolmuiža, Jūrmala, Liepāja, Alūksne ir tikai dažas no vietām visā Latvijā, uz kurieni aizceļojuši trīsriteņi.

“Tas ir bijis emocionāls ceļojums 10 nedēļu garumā, esam personīgi tikušies ar ģimenēm un bērniem, nododot riteņus. Redzējām daudz smaidu un prieka asaru. Esam pateicīgi visiem, kas piedalījās šajā akcijā – pircējiem, veikaliem, darbiniekiem un visiem iesaistītajiem, jo esam spējuši palīdzēt 25 ģimenēm,” akcijas laikā piedzīvotajā dalās LATVIJAS MAIZNIEKS pārdošanas un mārketinga vadītājs Māris Daude.

Labdarības akcijas ietvaros apzināt un atrast ģimenes, kurām nepieciešams šāds īpašs ritenis, palīdzējis fonds “Ziedot.lv”. “Bērnu un viņu ģimeņu vārdā saku sirsnīgu paldies LATVIJAS MAIZNIEKAM un ikvienam, kas tieši šo bērniņu dēļ nopirka maizi ar misijas zīmi. Trīsriteņi ļaus bērniem justies pilnvērtīgākiem un vienlaikus palīdzēs rehabilitācijas procesam. Tā ir iespēja šiem bērniem daudz laika pavadīt svaigā gaisā un gūt pozitīvas emocijas no braukšanas prieka,” komentē fonda “Ziedot.lv” vadītāja Rūta Dimanta.

Iespēja patstāvīgi kustēties, aktīva atpūta un kopā pavadīts laiks – tie ir tikai daži ieguvumi, ko saņēmušas ģimenes. Tas ir arī vēl viens solis pretī attīstībai. “Katra jauna un šķietami vienkārša darbība ir sasniegums, kas deviņgadīgajai Rūtai prasa lielu piepūli. Rehabilitologi, kas mūs konsultē, ieteica regulāri braukt ar velosipēdu, priecājamies, ka tagad mums ir tāda iespēja. Protams, Rūtai vēl jāapgūst šī prasme. Tas nebūs viegli, bet ir tik nepieciešams Rūtas veselībai un attīstībai. Esam ļoti pateicīgi par šo dāvanu!” prieku neslēpj Rūtas mamma Iveta no Olaines. Viņai pievienojas arī pārējās 24 ģimenes, sūtot sirsnīgus pateicības vārdus visiem, kas piedalījušies sapņa īstenošanā.

Labdarības akcija “Dāvāsim bērniem kustību prieku” norisinājās laika posmā no 29. septembra līdz 8. decembrim, iegādājoties tādas visiem zināmas LATVIJAS MAIZNIEKS ražotās maizes kā “Zeltene”, “Melnā”, tostermaize “Vita” un daudzas citas, kuras bija marķētas ar īpašo misijas zīmi.

Baiba Kauliņa-Pakalna
AS LATVIJAS MAIZNIEKS

Click to listen highlighted text!