Viļānos atklāta moderna sporta halle

Pagastu ziņas

2024. gada martā  ir noslēdzies Viļānu sporta halles būvniecības process. Sporta halles durvis apmeklētājiem tika atvērtas svinīgā pasākumā  22. martā, pulcējoties gan Viļānu vidusskolas saimei, vietējiem iedzīvotājiem un pašvaldības pārstāvjiem.

2022. gadā Viļānu pilsētā tika uzsākts investīciju projekts “Modernas, energoefektīvas sporta halles būvniecības Viļānos”. Projekta galvenais mērķis ir nodrošināt augstu izglītības pakalpojuma kvalitāti – Viļānu vidusskolas un Rēzeknes novada Sporta skolas audzēkņiem, kā arī veicināt novada iedzīvotāju veselīgu dzīvesveidu. Projekta būvniecība izmaksāja 3 553 629,94 EUR (ar PVN), ko veido gan būvniecības izmaksas, gan inventāra iegāde. Valsts reģionālās attīstības aģentūras mērķdotācija ir 2 000 000,00 EUR un pašvaldības 1 553 629,94 EUR piešķīra Rēzeknes novada pašvaldības Sporta halles kopējā platība ir 2172,6 m2.

“Šodien Viļānu pilsētā patiesi ir svētku diena. Ir piepildījies sapnis, kas tika izsapņots vairāku gadu garumā,” pasākuma dalībniekiem savā uzrunā minēja Rēzeknes novada domes priekšsēdētājs Monvīds Švarcs. Domes priekšsēdētājs izteica pateicību ikvienam, kurš palīdzējā šīs projekta realizēšanā.

Sporta hallē tiks atbalstītas dažādas sporta disciplīnas – no volejbola līdz florbolam, no vieglatlētikas  līdz tautas sportam. Atklāšanas pasākumā sporta hallē tika rādīti dažādu sporta veidu paraugdemonstrējumi, kurus izpildīja Rēzeknes novada Sporta skolas audzēkņi, kā arī Viļānu vidusskolas skolēni.

Pasākuma laikā jaunas telpas iesvētīja Viļānu sv. Erceņģeļa Miķeļa Romas katoļu draudzes tēvs Rinalds Stankevičs MIC.

Jaunā Viļānu sporta halle simbolizē iedzīvotāju apņemšanos būt veselīgiem, celt labklājību un aktīvi nodarboties ar sportu. Tā ir vieta, kur pulcēsies gan jaunie talanti, gan pieredzējuši sportisti, lai trenētos, konkurētu un sasniegtu jaunas virsotnes.

Sagatavoja Jūlija Jurāne, Rēzeknes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste

Foto Dagnija Bernāne