Viļānos iemirdzējusies pilsētas lielā egle un atklāts “Brīvprātīgā darba” projekts

04.12.2021

Projekti

3. decembrī, iesākot Ziemassvētku gaidīšanas laiku, Viļānu centrā starp kultūras namu un apvienības pārvaldes ēku iededzināta lielā pilsētas egle. Šogad bez skatītājiem un pulcēšanās, tomēr egles krāšņumu tas nemazināja. Gluži otrādi - pateicoties pašu viļāniešu gatavotajiem rotājumiem - gaismu atstarojošiem eņģelīšiem - egle izdevusies īpaši mirdzoša un koša. Izrotātā egle viļāniešus un garāmbraucējus priecēs līdz pat janvāra beigām.

“Ar šo sniegputeni un kupenām daba pati bruģē sev ceļu uz Ziemassvētkiem,” iededzinot pilsētas egli un vēlot visiem mierīgu svētku gaidīšanas laiku, teica Viļānu apvienības pārvaldes vadītājs Ivars Ikaunieks. Lai gan sniegotais ziemas sākums nedaudz aizkavē Ziemassvētku dekoru izlikšanu, jo primāri jātiek galā ar ielu un ceļu tīrīšanu, taču jau tuvākajā laikā gaismu atstarojošo eņģelīšu rotā ietērpsies arī Dekšāres un Sokolku svētku egles.

“Viļānu apvienības izglītības iestāžu un mākslas skolas bērni kopumā izgatavoja vairāk nekā 300 eņģelīšus no mitrumizturīgām polietilēna loksnēm,” pastāstīja Viļānu brīvprātīgo grupas koordinatore Ilga Morozova. Ziemassvētku rotājumu darināšana notika Eiropas Savienības programmas “URBACT” projekta “Volunteering cities+” (Brīvprātīgā darba pilsētas) ietvaros. Projekta mērķis ir izveidot Viļānos aktīvu iedzīvotāju grupu, kas, iesaistot līdzcilvēkus, īstenotu dažādas brīvprātīgā darba aktivitātes.

Reizē ar pilsētas egles iededzināšanu notika arī projekta atklāšanas pasākums. Projekts norisināsies līdz nākamā gada beigām, un šajā laikā kopā paredzēts organizēt 26 dažādas aktivitātes un radošās darbnīcas, tostarp šobrīd aktīvi norisinās zeķu adīšanas akcija, kā arī drīzumā attālināti plānota piparkūku cepšanas un dekorēšanas darbnīca, lai Ziemassvētku priekšvakarā vietuļos pensionārus, aprūpes centru iemītniekus un mediķus varētu sveikt ar saldām, mežģīņotām piparkūkām un siltām vilnas zeķēm.

Lai uzzinātu vairāk par brīvprātīgā darba aktivitātēm Viļānos, sekojiet Facebook labai “Viļānieši dara”.

Madara Bērtiņa
Foto: Dmitrijs Graičonoks