Viļānu Novadpētniecības muzejā būs apskatāma bērnu grāmatas „Burtu vuoceleite” ilustrāciju izstāde

Publicēts: 24.09.2021

Atjaunots: 28.09.2021

Viļānu apvienības ziņas

No 25. septembra līdz pat gada beigām Viļānu Novadpētniecības muzejā būs apskatāma bērnu grāmatas latgaliešu valodā "Burtu vuoceleite" ilustrāciju izstāde. Idejas autore, māksliniece, dizainere, maketētāja -  Ieva Širiņa, teksta autore -  dzejniece Ineta Atpile – Jugane.

Izstādē apskatāmas ilustrācijas, kas tapušas, izstrādājot maģistra darba grafikas dizaina projektu  - grāmatu latgaliešu valodā „Burtu vuoceleite”. Grāmatas autoru mērķis ir popularizēt latgaliešu valodu, izveidojot ilustrētu lasāmgrāmatu bērniem, viņu vecākiem un visiem interesentiem, kas vēlas papildināt zināšanas latgaliešu valodā, gūstot ierosmi sarunu tematiem. Inetas Atpiles-Juganes divrinžu saturs rada pozitīvas un priekpilnas asociācijas, kas tiek atspoguļotas arī ilustrācijās. Latgaliešu valodas „Burtu vuoceleite” iepazīstina ar tautā mazlietotiem latgaliešu valodas vārdiem, ko jaunā paaudze dažkārt nav dzirdējusi un to iekļaušana ikdienas leksikā var bagātināt ikviena latgalieša vārdu krājumu. Grāmatas grafiskais dizains atbilst mūsdienu bērnu grāmatu ilustrēšanas tendencēm, tādām kā zīmējuma, teksta un baltā laukuma balansa ievērošana, teksta un fona kontrasts. Ilustrācijās izmantoti dabā un mājās esoši, bērniem atpazīstami putni un dzīvnieki, ēdamlietas, filmas “Cilvēka bērns” varonis – Boņuks u.c. Latgalei raksturīgi objekti un priekšmeti.

Idejas autore, māksliniece, dizainere, maketētāja -  Ieva Širiņa
Dzejas autore -  Ineta Atpile-Jugane.
Grāmatas „Burtu vuoceleite”, izmērs 17cm x24cm, apjoms 40lpp.
Tehnika – akvareļu zīmējumi, apstrādāti Adobe Photoshop datorprogrammā.

Atbalsta  Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija, VKKF, a/s "Latvijas valsts meži", "Latgales reģiona attīstības aģentūra"

Margarita Skangale,
Viļānu Novadpētniecības muzeja vadītāja

Foto no izstādes atklāšanas: Ilze Sondore

 

 

Click to listen highlighted text!